maribor Ekipa24.si

Maribor zavit v črno: Umrl nekdanji nogometaš ...

0 19.03.2023 11:47:15

Ni dobro! Čančar spet na stranskem tiru, Jokić pa zaskrbljen: Res je. Mora nas skrbeti. Naslednjo ...

Košarkarji Denver Nuggets so v severnoameriški ligi NBA izgubili v New Yorku, Knicks so zmagali s 116:110. Pri gostih Vlatko Čančar ni dobil priložnosti za igro. Denver, ki je kljub porazu še vedno prvi na zahodnem delu lige, ostaja v New Yorku, nocoj ob 20.30 bo igral proti Brooklyn Nets.

Jalen Brunson se je v ekipo Knicks vrnil po poškodbi leve noge s 24 točkami. Že v prvi četrtini je zbral 16 točk, v drugem polčasu pa 13.

Med drugim je za New York, ki je branil dve točki prednosti v zaključku, najprej 43 sekund pred koncem dosegel dve točki, potem pa še podal Mitchellu Robinsonu, ki je 24 sekund pred zvokom sirene postavil končni izid 116:110.

RJ Barrett je za zmago dodal 21 točk, Julius Randle pa 20. Pri gostih, izgubili so petič na zadnjih šestih tekmah, je Srb Nikola Jokić nanizal 24 točk, 10 skokov in osem podaj, Jamal Murray je prispeval 25 točk.

Slaba forma Denverja skrbi tudi prvega zvezdnika Nikolo Jokića, saj je končnica vse bližje, s takšnimi predstavami pa bodo imeli v končnici zelo težko delo pri pohodu do tako želenega naslova prvaka. "Res je. Mora nas skrbeti. Naslednjo tekmo moramo dobiti. Jaz moram prvi popraviti skok, potem pa vsi ostali. Tudi ko smo jih prisilili k zgrešenim metom, nismo skočili, oni pa so prišli do lahkih košev. Imeli so 15 skokov v napadu, to je preveč," je po tekmi dejal Jokić. Zakaj Čančar ni igral, ni znano, tudi na prejšnji tekmah pa je imel zelo skromno minutažo, saj je na treh tekmah skupaj zbral le 8 minut.

Igralci Memphis Grizzlies so z Jarenom Jacksonom Jr (31 točk) in Desmondom Banejem (26) premagali Golden State Warriors s 133:119, s tem so branilci naslova prvaka doživeli enajsti poraz v nizu na gostovanjih. Grizliji bodo tekmeci Dallasa v noči na torek po slovenskem času.

Los Angeles Clippers so po "zaslugi" 15 izgubljenih žog in v odsotnosti poškodovanega Kawhila Leonarda končali niz štirih zmag. Gostujoči Orlando Magic so bili boljši s 113:108, zanje je Markelle Fultz dosegel rekord kariere, 28 točk, točko manj je ob 12 skokih dosegel Wendell Carter Jr.

Ekipa Utah Jazz je bila za las boljša od Boston Celtics s 118:117. Bolj prepričljivo so domači zmagi zabeležili Chicago Bulls z DeMarjem DeRozanom (24 točk) v dvoboju z Miami Heat s 113:99 in Toronto Raptors z Minnesoto Timberwolves s 122:107

Indiana Pacers so doma proti Philadelphii 76ers klonili kar s 121:141, Washington Wizards pa v dvoboju s Sacramento Kings s 118:132. Za osmo zaporedno zmago Philadelphie, druge ekipe lige, je Joel Embiid vknjižil 31 točk ter po sedem skokov in podaj.

Značke: košarka, nba