18. 12. 2022, 11:34

Žan Kranjec s prepričljivim vodstvom v prvi vožnji

Facebook/Simon Jecl

Na sporedu je tretji veleslalom v sezoni svetovnega pokala alpskih smučarjev. Stiskamo pesti!

Slovenski as Žan Kranjec vodi po prvi vožnji na tretjem veleslalomu v sezoni svetovnega pokala alpskih smučarjev v Alta Badii. Na drugem in tretjem mestu sta Norvežana. Henrik Kristoffersen zaostaja šest desetink sekunde, njegov rojak Lucas Braathen pa 73 stotink sekunde.

Kranjec, ki je tekmo začel kot četrti na startu, se je odločno pognal na progo, ki jo zelo dobro pozna. S silovitim napadom je za kar 73 stotink sekunde izboljšal čas takrat vodilnega Braathena, ki je prevzel vodstvo s število 2, a je po nastopu Kranjca moral zapustiti rdeči sedež vodilnega v ciljnem prostoru.

Vodilni veleslalomist in smučar zime Švicar Marco Odermatt, ki je zmagal na prvih dveh veleslalomih v Söldnu in Val d'Iseru, tokrat ni bil zanesljiv. Odermattu se kot prvemu na startu vožnja ni posrečila. Za Kranjcem na devetem mestu zaostaja 1,42 sekunde.

Kranjec je prvo mesto prve vožnje obdržal tudi po nastopu prve jakostne skupine, petnajstih najboljših tekmovalcev sezone. Slovenec pa je bil vodilni tudi po nastopu vseh tekmovalcev.

Prvi slovenski veleslalomist bo v še tretjem zaporednem finalu v tej sezoni, ki se bo začel ob 13.30, lovil 11. stopničke v svetovnem pokalu, tretje v Alta Badii. Na sloviti strmini Gran Risa je bil dvakrat tretji v letih 2017 in 2019.

Novo na Metroplay: Kako se dobro ločiti? | N1 podkast s Suzano Lovec