Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

STA/nu
0 22.09.2021 19:39:56

Dvojček Ogrinca potopil Radomlje

Domen Jančič
Športni park Domžale. 150 gledalcev 150. Sodniki: Matoša, Praprotnik, Kovačič. Strelec: 0:1 Ogrinec (25.), 0:2 Ogrinec (66./11 m). Kalcer: Marjanović, Mužek, Žulj, Guček (od 71. Kregar), Primc, Božić (od 84. Pogačar), Zabukovnik, Blaić, Nikolić (od 63. Varga), Guzina (od 63. Nuhanović), Šarić (od 84. Fortuna). Bravo: Josipović, Jakšić, Drkušić, Križan, Španring, Nsana (od 81. Kancilija), Trdin (od 75. Kirm), Trontelj, Ogrinec (od 82. Žinko), Memić, Bajde (od 63. Maružin). Rumeni kartoni: Žulj, Varga, Božić, Kregar; Jakšić, Maružin. Rdeči karton: /.

Trener Brava Dejan Grabić je v torek praznoval 41. rojstni dan, danes pa so mu njegovi izbranci podarili novo zmago, s katero so se Ljubljančani vsaj začasno točkovno izenačili z vodilnim Koprom, ki pa ima še dve tekmi v dobrem. Na drugi strani se je kriza Radomelj podaljšala, domači so doživeli že sedmi zaporedni poraz in so na dnu lestvice.

Ekipi si ob nekaj precej nenatančnih strelih domačih v uvodnih 20 minutah nista priigrali kakšne obetavne priložnosti, v 25. minuti pa so Ljubljančani povedli. Sandi Ogrinec se je po podaji Amarja Memića na robu kazenskega prostora lepo znašel in preigral Matea Mužeka ter nato s približno desetih metrov matiral še Darka Marjanovića.

Radomljani so si sicer priigrali nekaj prekinitev (tudi štiri kote), iz katerih pa niso bili nevarni, so pa v 41. minuti le malce zagrozili, ko je z lobom poskusil Gedeon Guzina, toda žogo poslal na zgornji del mreže.

Guzina je poskusil tudi v drugem polčasu, in sicer v 58. minuti, toda vratar Brava Renato Josipović ni imel težkega dela, podobno kot malce pozneje na drugi strani tudi Marjanović po strelu Marka Španringa.

V 64. minuti so sodniki dosodili enajstmetrovko po prekršku Luke Gučka, pri gostih se je v 66. minuti za strel z bele pike odločil Ogrinec in ga zanesljivo izvedel za 2:0. Deset minut pozneje so zagrozili tudi domači prek Marka Božića, ki so ga le centimetri ločili od uspeha.

V končnici so Ljubljančani, ki se ponašajo z najboljšo obrambo lige (pet prejetih golov na desetih tekmah), bolj ali manj brez posebnih težav držali zanje ugoden izid, tekmecem niso več dovolili kakšne resnejše akcije.

Radomljani bodo v 11. krogu v soboto gostovali pri Olimpiji, Bravo pa dan pozneje v Kidričevem.

Značke: radomlje, bravo