svetovno prvenstvo Sarajevo odbojka sede

Četrtek, 10. 11. 2022, 20.44

SARAJEVO, SP V ODBOJKI SEDE

Slovenke v Sarajevu izgubile polfinale s Kanado

Slovenska reprezentanca v odbojki sede, SP Sarajevo 2022 | Foto World ParaVolley

Slovenska ženska reprezentanca je v polfinalu svetovnega prvenstva v odbojki sede danes v Sarajevu z 0:3 izgubila proti Kanadi. Ta se bo v petek z Brazilijo borila za zlato, Slovenijo pa čaka proti ZDA boj za bron.

Sportal Slovenija v odbojki sede že v polfinalu svetovnega prvenstva

V polfinalu je bila Kanada razred zase. Od prve od zadnje točke je narekovala tempo. Dobro igro je pokazala tudi Slovenija, a je bilo to premalo za kaj več kot časten poraz. Obe ekipi pa sta si prislužili velik aplavz vseh v 1. nizu. Pri rezultatu 13:23 za Kanado sta odigrali izjemno točko, tako v obrambi kot napadu, na koncu pa je točka pripadla Kanadi, ki je najprej dobila prvi, potem še drugi niz.

V tretjem je Slovenija pokazala še največ na tej tekmi. Lovila je tekmice, ki pa so na koncu zahvaljujoč daljši klopi in kvaliteti slavile s 3:0.

"Kanada boljša in zasluženo prišla v finale. Nam žal ni uspelo sestaviti svoje igre. V 3. nizu smo še parirali, a je Kanada potem dosegla nekaj srečnih točk. Čestitke tekmicam za finale. Pred nami pa je jutri tekma za bron. Igramo proti ZDA in skušali bomo izkoristiti šok, ki so ga ZDA doživele po porazu proti Braziliji v polfinalu," je po tekmi povedal selektor Simon Božič.

"Nismo bile prave, imamo kratko klop. Da lahko pariramo najboljšim, moramo vse imeti svoj dan. Kanada je bila danes predobra za nas," pa je je pristavila kapetanka Lena Gabršček.

Sportal Uspeh slovenskih odbojkaric v Sarajevu. "Med osem na svetu smo že, a se ne bomo ustavile tu."