Anes Krdžalić se je že ob debiju v Prvi ligi vpisal med strelce in poskrbel za prvo zmago Olimpije v Stožicah po 30. oktobru. Na prejšnjih dveh domačih tekmah na začetku decembra se je Olimpija s Celjem in Muro razšla brez zadetkov. Foto: www.alesfevzer.com

V Stožicah v prvem polčasu ni bilo zadetkov, v drugem pa je v 50. minuti domače z 11-metrovke v vodstvo popeljal Mario Kvesić. Žoga se je v mrežo odbila od desne vratnice vratarja Gala Lubeja Finka, ki je zakrivil prekršek za strel z bele pike, ko je z rokama "rokoborsko" objel Mustafo Nukića.

Prednost gostiteljev je v 59. minuti povišal novinec Anes Krdžalić. Nekdanji kapetan mladincev zagrebškega Dinama je sijajno zadel s silovitim strelom "iz prve" z desnico z 18 metrov. Žoga je končala pod prečko. 18-letni mladi reprezentant Bosne in Hercegovine je v Ljubljano posojen iz drugoligaša Kustošija Zagreb, kamor je januarja prestopil iz mladinske ekipe Dinama.

Zadetki s tekme Olimpija – Bravo

Bravo se je približal v 70. minuti, ko je na 2:1 z 11-metrovke znižal Martin Kramarič. Sodnik Asmir Sagrković jo je dosodil po ogledu videoposnetka, ker je vratar Matevž Vidovšek po napaki pred vrati pohodil Davida Flakusa Bosilja. Vidovšek je prejel šele drugi gol v sezoni.

Še enkrat se je žoga v njegovi mreži znašla v 79. minuti, a je bil Luka Marjanac globoko v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri vodstvu in zmagi Olimpije. Razmerje strelov v okvir vrat je bilo 5:5.

Tudi v prvem polčasu je imela pričakovano terensko premoč Olimpija (posest žoge 65:35 odstotkov, streli v okvir vrat 3:2), vendar so si prvo resno priložnost priigrali gosti. V 39. minuti je po globinski podaji David Flakus Bosilj na robu kazenskega prostora prehitel svojega čuvaja, toda neoviran streljal za las mimo vrat. Dve minuti pozneje so nevarno zapretili tudi zeleno-beli. Po preigravanju na levi strani je kapetan Mustafa Nukić žogo poslal proti oddaljenejši vratnici, Lubej Fink pa jo je s konicami prstov izbil v kot.

Pri zeleno-belih je zaradi bolezni manjkal kapetan Timi Max Elšnik.

Velika prednost na lestvici

Olimpija ima na vrhu lestvice 14 točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem Celjem in je še naprej na dobri poti proti naslovu prvaka, prvem po sezoni 2017/18.

V klubu so pozimi ostali vsi nosilci igre (odšel je le Almedin Ziljkić), v jati trenerja Albert Riera pa so trije novinci, poleg Krdžalića še Ivan Posavec (nazadnje Varaždin) in Admir Bristrić (Rijeka).

Bravo je bil skoraj nedejaven na trgu, novinec je Maro Katinić v obrambi (posojen iz Dinama Zagreb), ki je nadomestil odhod Stefana Milića (konec posoje; Dinamo Zagreb).

Bajde zadel že po 15 sekundah, Mura dvakrat v vratnico

Dvoboj v Celju je bil zanimiv tudi zaradi tega, ker so za Celjane igrali kar štirje nekdanji nogometaši Mure. Nino Kouter je namreč dobil družbo Luke Bobičanca, Žana Karničnika in Matka Obradovića. V knežje mesto je prišlo tudi veliko prekmurskih navijačev, bilo jih je več kot celjskih, kluba pa sta na družbenih omrežjih poskrbela za zdravo zbadanje pred obračunom in dviganje zanimanja.

Domači so povedli že po 15 sekundah tekme. Lovro Bizjak je z desne strani podal pred vrata, kjer se je Gregor Bajde lepo znašel in žogo nekako spravil čez vratarja Klemna Mihelaka v mrežo. Najhitrejši zadetek v slovenski prvi ligi sicer ostaja v rokah Marcosa Tavaresa, ki je leta 2017 proti Domžalam za gol potreboval le osem sekund.

Mihelak je v 24. minuti izvrstno posredoval po celjskem poskusu z glavo, Nikola Petković pa je bil na drugi strani v 33. minuti še bližje zadetku, ko je z glavo zadel vratnico, le nekaj sekund pozneje pa je isto vratnico stresel še Dardan Shabanhaxhaj.

Bajde že v 16. sekundi tlakoval pot do zmage nad Muro

V 49. minuti so Celjani podvojili prednost, po podaji Denisa Popovića iz kota se je z glavo med strelce vpisal Damjan Vuklišević. Sobočani so se vrnili v igro v 60. minuti, ko je eden izmed novincev Lazar Zličić mrežo zatresel z diagonalnim strelom malce z leve strani z roba kazenskega prostora mimo številnih nog.

V 69. minuti je bil blizu povišanju na 3:1 Bizjak, ki mu je po strelu iz bližine veselje preprečila vratnica, Mihelak pa se je malce pozneje izkazal po novem poskusu Bobičanca. Vratar Mure je v isti minuti dobil tudi dvoboj z Bajdetom, ki je prišel sam pred njega. Mura je ob koncu pričakovano pritiskala, a si ni več pripravila pravih priložnosti.

Sobočani so med zimskim premorom ostali brez Tia Cipota (za rekordno odškodnino v zgodovini kluba se je preselil v Serie A k Spezii), Alena Kozarja (Balestier Khalsa, Singapur) in Nika Lorbka (brez kluba), zadržali pa so najboljšega strelca lige Mirlinda Dakuja. Novinci so vratar Florijan Raduha (Celje), vezisti Lazar Zličić (Aksu, Kazahstan), Filippo Tripi (Roma) in Nikola Jovičević (Domžale), krilni nogometaš Ivan Šarić (Hajduk) ter napadalec Ognjen Stijepović (Spezia).

Sorodna novica Deliusova blagajna in Rierove ključavnice zdržale zimski stresni test