Ragnhild Mowinckel se je po hudi poškodbi kolena spet zavihtela na najvišjo stopničko. Foto: EPA

Že pred zadnjim nastopom v tej disciplini si je mali kristalni globus zagotovila Federica Brignone, ki je bila tokrat le 19.

Mowinckel se je po progi spustila s številko tri in njenega časa ni mogla popraviti niti včerjašnja zmagovalka smuka Shiffrin, ki je kljub izjemnemu spodnjemu delu v cilju zaostala za pet stotink. Tretja je bila Švicarka Michelle Gisin (+0,13). Slovenskih smučark ni bilo na štartu.

Shiffrin: Ta veliki globus predstavlja moje življenje

Mowinckel je pred tem na najvišji stopnički svetovnega pokala stala le še pred štirimi leti v Ofterschwangu, kjer je zmagala v veleslalomu.

Shiffrin je s 120. stopničkami v svetovnem pokalu že prišla do velikega kristalnega globusa, saj jo Petra Vlhova, ki je bila le 17., na zadnjih dveh tekmah ne more več ujeti. Razlika med njima je 236 točk.

"V tej sezoni je bilo veliko trenutkov, ki so bili odlični, vendar so bili tudi drugačni trenutki, ko sem bila tako daleč od odličnosti, kot še nikoli prej v svoji karieri," je Shiffrinova povedala za avstrijsko televizijo ORF.

"Ta teden sem želela znova pokazati dobro smučanje. Vsi vedo, kako zelo sem želela osvojiti ta veliki globus. Finale je bil zadnji veliki cilj sezone. To je zelo posebno," je še dodala.

Shiffrin se je s štirimi "velikimi kroglami" na drugem mestu večne lestvice izenačila z rojakinjo Lindsey Vonn. Največ jih ima Avstrijka Annemarie Moser-Pröll.