Vidovšek prejel prvi gol, toda to ni ustavilo Olimpije

Vodilni nogometni kolektiv v državi premagal tudi Koprčane. Prekinjeno tekmo v Prekmurju zaznamovala gosta megla.
Fotografija: Olimpija je po Mariboru premagala še Koper. Strelca golov sta bila Rui Pedro in Svit Sešlar, ki sta se takole veselila golov. FOTO: Matej Družnik

V nadaljevanju 15. kola slovenskega nogometnega prvenstva sta se merila vodilna Olimpija in Koper. Dvanajste zmage v sezoni so se veselili Ljubljančani, ki so z goloma Ruia Pedra in Svita Sešlarja po res lepih akcijah že v prvem polčasu odločili zmagovalca. Koprčani so zmogli le prvo izenačenja po golu Brighta Edomwonyija, nato pa kljub premoči niso več strli ljubljanske obrambe.

Ljubljanski vratar Matevž Vidovšek ni imel možnosti preprečiti izenačenja in je bil premagan prvič po 824 minutah. Olimpija, ki je po drugem vodstvu s taktično igro držala in zadržala minimalno prednost, ima po petnajstih tekmah že ogromnih 11 točk prednosti.

Dvoboj Mure in Brava prekinili zaradi megle

Mura in Bravo bi moralo v Fazaneriji igrati zadnjo tekmo 15. kola, toda po slabe pol ure so tekmo prekinili zaradi goste megle in jo bodo odigrali v novem terminu. Nadaljevali jo bodo v sredo ob 16.45. Tekma se je začela v slabi vidljivosti zaradi goste megle, a se v teh trenutkih na igrišču ni zgodilo nič posebnega, so pa imeli domači na voljo tri kote, ki jih niso izkoristili. Mura je bila več pri žogi, a pravih priložnosti ni bilo, po dobrih 25 minutah pa so se odgovorni odločili za prekinitev obračuna.

Začetna enajsterica Olimpije v tekmi s Koprom. FOTO: Blaž Samec

Prva liga Telemach, 15. kolo:
Domžale : Gorica 5:1 (Kovačević 40., Repas 44., 47., Barišić 86., 88.; Iličić 84.)
CB24 Tabor Sežana : Kalcer Radomlje 2:1 (Štravs 80., Ndzengue 90+5; Ouro 16.)
Celje : Maribor 3:3 (Matko 25., 49., Vuklišević 94.; Watson 44., Tolić 59., Vipotnik 74.)
Olimpija : Koper 2:1 (R. Pedro 9., Sešlar 26.; Edomwonyi 14.)
Mura – Bravo prekinjeno v 26. minuti

Lestvico zagotavlja SofaScore LiveScore

Mariborčani ob zmago v 94. minuti

Na štajerskem derbiju Celja in Maribor ni bilo zmagovalca – 3:3. Trener Maribora Damir Krznar je po treh zaporednih porazih govoril o discipliniranju igralcev, a tudi o iskanju žarka upanja. Zdelo se je, da bo ta posvetil v Celju, kjer so državni prvaki pokazali napadalno boljšo igro kot v prejšnjih kolih. Za nameček so se po dvakratnem zaostanku vrnili in celo obrnili izid v svoj prid, ki so ga držali do 94. minute. Takrat pa so Celjani, za katere sta zadela dva nekdanja Mariborčana, izenačili.

Tekma v Celju kar nekaj časa ni postregla s posebej zanimivo predstavo. V 25. minuti pa so imeli Celjani na voljo enega od kotov. Tega je z desne strani izvedel Denis Popović in žogo poslal proti prvi vratnici, kjer jo je z glavo spretno z diagonalo v mariborsko mrežo usmeril Aljoša Matko. Max Watson je izenačil v 44. minuti, ko je z glavo unovčil podajo Marka Tolića iz kota z desne strani. V 49. minuti je Matko dosegel svoj drugi gol na tekmi, ko je ob branilcu prišel do globinske podaje in na koncu z močnim strelom ugnal Ažbeta Juga. V 59. minuti pa je po prodoru po desni strani in podaji Martina Milca domači vratar Matjaž Rozman žogo malce nespretno odbil, le do Tolića, ki jo je brez posebnih težav spravil v mrežo.

Žan Vipotnik je Maribor popeljal v vodstvo v 74. minuti, ko je ob neposrečenem posredovanju Rozmana zadel iz bližine z leve strani. V 86. minuti so si Celjani po kotu sami preprečili izenačujoči zadetek, David Zec je iz bližine zadel Lovra Bizjaka na golovi črti. Ko je kazalo, da bo Maribor prišel do zmage, pa je v 94. minuti po podaji z leve strani z glavo na drugi vratnici zadel Damjan Vuklišević za 3:3.

Trener Sežancev Dušan Kosić je končno dočakal priložnost za veselje. FOTO: Jože Suhadolnik/Delo

Le nasmejani v Sežani

CB24 Tabor v Sežani premagal Kalcer Radomlje z izidom 2:1 (0:1) in zmanjšal svoj zaostanek na dnu lestvice. V petkovi uvodni predstavi kola so Domžale gladko ugnale tekmece iz Gorice s 5:1 (2:0).

Živahen dvoboj ekip, ki se borita za obstanek, se je v Sežani po kar nekaj lepih priložnostih, predvsem Radomljanov, končal z zmago gostov, ki so drugič na tekmi zadeli globoko v sodniškem dodatku. To pomeni, da so Sežanci prekinili niz desetih tekem brez zmage ter se točkovno izenačili s predzadnjo Gorico. Radomljani, ki imajo točko več, pa so niz brez zmage podaljšali na 12 tekem.

Radomljani so prešli v vodstvo 15. minuti, ko je Ester Sokler izsilil enajstmetrovko ob prekršku Elvisa Letaja. Samsondin Ouro je bil zanesljiv za 0:1. Gostitelji so izenačili v 80. minuti, s svojim prvencem v prvi ligi je za 1:1 poskrbel Lan Štravs, ki je zadel s polvolejem po kotu z desne strani. V 95. pa so Sežanci prišli do zmagovitega zadetka, ki ga je po podaji z desne strani z glavo iz bližine dosegel Fahd Ndzengue.

Simon Rožman je lahko zadovoljen z lepim nizom tekem svojih igralcev. FOTO: Leon Vidic/Delo

Petarda v mreži Goričanov

Tekma v Domžalah se je začela pol ure pozneje zaradi gneče na cesti, v kateri so obtičali Novogoričani. Ti so na koncu doživeli osmi poraz in ostajajo predzadnji. Že v prvem polčasu so Domžalčani dvakrat zatresli mrežo gostov, v drugem polčasu pa kljub odločnejši Gorici tekmo brez posebnih težav pripeljali do zanje srečnega konca, ob koncu so prednost še oplemenitili. Domžale, neporažene na zadnjih petih tekmah, so se po peti zmagi utrdile na petem mestu.

Gostitelji so zabili vodilni gol v 40. minuti, strelec je bil Franko Kovačević. Po kotu z desne strani je Ivan Durdov žogo vrnil na dobrih 20 metrov, kjer je iz prve ustrelil Kovačević in žogo od vratnice poslal v mrežo za 1:0. V 44. minuti so gostitelji vodili že z 2:0, ko je Žiga Repas svoj prvi prvoligaški gol dosegel s strelom z 18 metrov.

Repas je takoj po začetku drugega polčasa dosegel nov zadetek, takrat je na 3:0 povišal z nizkim strelom z dobrih desetih metrov. Goričani so bili tisti, ki so v teh trenutkih razumljivo kazali več napadalne želje, vendar kljub nekaterim strelom prav nevarnega ni bilo. V 84. minuti pa je vendarle primorska zasedba dosegla gol, ko je Miroslav Iličić preigraval v kazenskem prostoru in s strelom po tleh znižal zaostanek na 1:3.

Toda le malenkost zatem je Bartol Barišić zadel z glavo po podaji Mateja Podlogarja z leve strani za novo vodstvo Domžal s tremi goli. Devetnajstletni Barišić je v 88. minuti dosegel svoj četrti gol sezone, potem ko je spretno unovčil dvojno podajo z Arnelom Jakupovićem.