22.59

1 leto, 6 mesecev

Thermometer Blue 0,42

6

špansko prvenstvo La Liga Barcelona Real Madrid Atletico Madrid Jan Oblak Jan Oblak

Ponedeljek, 17. 10. 2022, 22.59

ŠPANSKO PRVENSTVO, 9. KROG

Real v 90. minuti z bele točke potrdil premoč na el clasicu

6

Real Madrid Barcelona Karim Benzema | Karim Benzema je dosegel svoj že 13. gol na el clasicih. | Foto Reuters

Karim Benzema je dosegel svoj že 13. gol na el clasicih.

V devetem krogu španske la lige sta pred tem neporažena in z 22 točkami izenačena na vrhu lestvice Real Madrid in Barcelona igrala el clasico. S 3:1 ga je v Madridu dobil Real, ki ima zdaj z osmimi zmagami in remijem 25 točk oziroma tri točke prednosti pred največjim tekmecem. Jan Oblak je z Atletico Madridom v soboto gostoval pri Athletic Bilbau, Škofjeločan ni dočakal konca tekme na zelenici, Madridčani pa so po zadetku Antoina Griezmanna zmagali.

Mohamed Salah
Sportal Infarktna končnica v Barceloni! Goli padali kot nori, Salah zrušil rekord.

Veliki derbi španskega nogometa je na domačem stadionu Santiago Bernebeu Real Madrid odprl silovito. Od prve minute je odločno krenil proti golu Barcelone. Že v 12. minuti je uspešen polprotinapad zaključil Karim Benzema. To je bil Francozov 13. gol na večnih derbijih. Najboljši strelec el clasica je sicer s 26 goli Lionel Messi (Barcelona), medtem ko sta za Real največ golov dala legendarni Alfredo di Stefano in Cristiano Ronaldo (18).

Robert Lewandowski | Foto: Reuters Robert Lewandowski Foto: Reuters Barcelona je v nadaljevanju polčasa sicer imela premoč v posesti žoge (62 odstotkov), a je edino zares nevarno priložnost zapravil Robert Lewandowski. V 25. minuti je bil za korak prekratek po diagonalni podaji v kazenski prostor. In gostje so bili kaznovani. Po podaji Ferlanda Mendyja je v 35. minuti z roba kazenskega prostora streljal Federico Valverde in zadel za 2:0. Tudi zanj, tako kot za Benzemaja, je bil to četrti gol v sezoni.

Pedri in Toni Kroos | Foto: Reuters Pedri in Toni Kroos Foto: Reuters Benzema je v uvodu drugega polčasa zadel še enkrat, a je bil gol zaradi prepovedanega položaja razveljavljen. Barcelona je nato pletla mrežo okrog Realovega kazenskega prostora. V 74. minuti je Lewandowski padel, a ni bilo dovolj kontakta za 11-metrovko. Trener Xavi je visok ritem igre držal z menjavami, opravil je vseh pet. Rezervist Ansu Fati je slabo streljal v 78. minuti, pet minut pozneje pa je po podaji Lewandowskega iz neposredne bližine zadel še en adut s klopi Ferran Torres (1:2).

Tekma je bila dokončno odločena v 90. minuti, ko je Eric Garcia v kazenskem prostoru pohodil Rodryga (zdelo se je sicer, da je bil ta za las v prepovedanem položaju). Po ogledu s sistemom VAR so sodniki dosodili strel z bele točke. Rodrygo je sam prevzel odgovornost in v sodnikovem dodatku zabil četrtič v sezoni – za končnih 3:1.

Oblak zaradi trčenja z nasprotnikom predčasno v slačilnico

Jan Oblak | Foto: Reuters Jan Oblak Foto: Reuters Jan Oblak je drugič v tej sezoni moral z igrišča zaradi poškodbe. Tokrat jo je staknil ob posredovanju pred Alexom Berenguerjem. Ob skoku in trku z nasprotnim igralcem ter trdem pristanku na tleh je začutil bolečino v ramenskem obroču, nekaj minut kasneje pa je sam zahteval menjavo zaradi, kot je pokazal soigralcem, bolečin v vratu oziroma glavi. Škofjeločan je moral dve tekmi v španskem prvenstvu izpustiti že septembra zaradi poškodbe stegenske mišice. Strelec edinega zadetka na San Mamesu je bil Antoine Griezmann v 47. minuti. Atletico Madrid je s šesto zmago skočil na tretje mesto.

Mallorca : Sevilla 0:1 (0:0)
Athletic Bilbao : Atletico Madrid 0:1 (0:0)
Jan Oblak (Atletico) je v 68. minuti zaradi zavlačevanja prejel rumen karton, minuto kasneje pa je po trku z nasprotnim igralcem zapustiti igrišče zaradi bolečin.