Haaland nadaljuje z neverjetno serijo

Dortmund, 19. 09. 2021 19.53 |

Borussia Dortmund je v petem krogu nemške Bundeslige premagal union Berlin z rezultatom 4:2 (2:0). Dva zadetka je dosegel Erling Haaland, ki je zadel že na svoji sedmi zaporedni tekmi. Bayer Leverkusen pa z rezultatom 1:3 v gosteh premagal Stuttgart.

Norvežan je na zadnjih sedmih reprezentančnih in klubskih tekmah dosegel 11 zadetkov. Skupno jih ima v letošnji sezoni na enajstih tekmah že 16. V lanski sezoni jih je za klub dosegel kar 41.

Prvi zadetek na srečanju proti Unionu je v deseti minuti dosegel Portugalec Raphael Guerreiro. Nato je na sceno stopil Haaland, ki je 14 minut pozneje prednost Borussije povišal po podaji Thomasa Meunierja. V drugem polčasu so prednost povečali že na 3:0 po avtogolu Marvina Friedricha

Nato je sledil odgovor Berlinčanov. V 57. minuti je Max Kruse zadel z bele črte. V 81. minuti je zadel še Andreas Voglsammer. Svoje moštvo je že dve minuti pozneje znova pomiril visokorasli Norvežan, ki je svoj drugi zadetek na tekmi dosegel v 83. minuti.

Statistika neverjetnega Haalanda na tekmi proti Union Berlinu
Statistika neverjetnega Haalanda na tekmi proti Union Berlinu FOTO: Sofascore.com

Bayer Leverkusen premagal Stuttgart

Pred obračunom v Dortmundu je bila odigrana tudi tekma med Bayer Leverkusnom in Stuttgartom. Za Leverkusen so zadeli Robert Andrich (2. minuta), Patrik Schick (19. minuta) in Florian Wirtz (70. minuta). Edini zadetek za Stuttgart je v 38. minuti dosegel Orel Mangala.