Kristaps Porzingis je vknjižil 17 točk in 9 skokov. Foto: AP

Z višjo razliko so slavili le Houston Rocketsi, ki so kitajske Šanghaj Sharkse leta 2019 odpravili s 140:71.

Jason Kidd je napovedal, da bo ta tekma nekakšna generalka, kako naj bi Dallas igral v novi sezoni, in če se po jutru dan pozna, se Mavericksom veliko obeta. Napad je deloval odlično, obramba praktično brezhibno.

Dallas je že v prvem polčasu dosegel več točk (61) kot Hornetsi na celotnem obračunu. Mavsi so vodili tudi s +70 (127:59). In to čeprav je Dončić v 26 minutah dosegel le 10 točk ob metu 4/14 (2/8 za tri točke). Imel je še osem podaj in štiri skoke.

"Luka je opravil odlično delo. Tudi če ni dosegel toliko točk, kot smo vajeni, je bilo vse ostalo na visoki ravni, od obrambe do skokov in razigravanja soigralcev," je dejal Tim Hardaway jr., z 20 točkami prvi strelec tekme.

Kristaps Porzingis je v 23 minutah vknjižil 17 točk (met 7/10) in 9 skokov. "Bil sem v položajih, ki mi najbolj ustrezajo. Mislim, da ste to vsi videli," je bil vidno zadovoljen latvijski velikan, ki je bil tarča nenehnih kritik v prejšnji sezoni. V tej je na pripravljalnih tekmah deloval mnogo bolje. Kaže, da je tudi fizično precej bolj pripravljen kot lani.

"Moram biti pošten, nisem spremljal gibanja rezultata. Popolnoma sem bil osredinjen na energijo in trud ter na izvajanje nalog v obrambi in napadu. Fantje so govorili o rezultatu, mene pa je bolj zanimalo, kako bodo reagirali po polčasu, ko so vodili 61:30, in nato še v zadnji četrtini. Komunikacija v obrambi je bila na najvišji ravni do zdaj," je razlagal Kidd.

Zadnjo pripravljalno tekmo bo Dallas odigral v noči na soboto v Milwaukeeju. Sezona v Ligi NBA se bo začela 19. oktobra.

Novo pripravljalno tekmo so odigrali tudi košarkarji iz Denverja, ki so v gosteh izgubili proti Oklahomi z 99:108. Slovenec v dresu koloradske ekipe Vlatko Čančar je igral 2:29 minute in se ni vpisal med strelce, od njegovih soigralcev pa je bil najučinkovitejši Srb Nikola Jokić, ki je 22 točkam dodal še 12 skokov in pet podaj. Pri domači zasedbi je bil strelsko najbolj razpoložen Darius Bazley s 16 točkami.