Tekmo v Stožicah je odločil Mario Kvesić v 48. minuti, ki je po zmagi v Kopru pred tednom dni še drugič zapored prispeval edini gol za tri točke Ljubljančanov. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 7:1, v posesti žoge pa 62:38 odstotkov. Radomlje so doživele prvi poraz v spomladanskem delu prvenstva.

Zadetek s tekme Olimpija - Kalcer Radomlje

Najnevarnejši poskus gostov v prvem polčasu je bil strel Madžida Šošića v 15. minuti, ki ga je obramba Olimpije odbila v kot. Domači so imeli dve lepi priložnosti. V 36. minuti je Rui Pedro nastavil glavo po ostrem predložku Kvesića, vendar se vratar Emil Velić ni pustil zmesti. V 42. minuti sta Pedro in Kvesić lepo kombinirala, slednji pa je žogo s približno desetih metrov poslal prek vrat.

Napadalec iz BiH-a je bil natančnejši na začetku drugega polčasa, ko je Olimpija z zadetkom kronala terensko premoč. Do žoge je prišel na 12 metrih in jo z natančnim strelom poslal v levi kot vratarja Velića. To je bil njegov deseti gol v sezoni in tretji na zadnjih treh srečanjih.

Olimpija, ki je zaradi suspenza s klopi ni vodil trener Albert Riera, bi lahko do konca tekme dosegla še kakšen zadetek, toda njeni napadalci niso bili dovolj zbrani oziroma natančni. Dvakrat je nevarno poskusil Svit Sešlar, a je bil v obeh primerih vratar na svojem mestu. Timi Elšnik je meril previsoko, Admir Bristrić pa se v sodnikovem podaljšku ni dobro znašel iz oči v oči z Velićem.

Zadetek s tekme Celje - Gorica

Za zmago Gorice zadel Stankovski

Novogoričani so v četrtek uradno dobili novega trenerja Edyja Rejo, ki je treninge sicer vodil že ves teden, in zmagali šele tretjič v sezoni. Reja je izjemno pomembno zmago svojih varovancev v boju za obstanek spremljal na tribuni stadiona Z'dežele, ob robu igrišča so ekipo vodili Florijan Debenjak, Saša Ranić in Aleksandar Rodić. Celjani so doživeli šesti poraz, drugega zapored, potem ko so prejšnjo nedeljo izgubili v Mariboru.

Celje je imelo v prvem polčasu terensko pobudo, v 33. minuti se je po lepi kombinaciji in strelu Žana Karničnika z devetih metrov z bravurozno obrambo izkazal vratar Matevž Dajčar.

Gosti so prvo nevarno akcijo uprizorili v 43. minuti. Po prodoru Zvonimirja Petrovića z desne strani je žoga prišla do Bernarda Karrice, domača obramba pa je v zadnjem trenutku ustavila njegov strel.

Premagana pa je bila v 49. minuti, ko je po podaji Petrovića s petih metrov mrežo zatresel rezervist Luka Stankovski, ki je v igro prišel na začetku drugega polčasa. Mladi reprezentant Severne Makedonije se je v mesto vrtnic pred dvema tednoma preselil kot posojen igralec Gaziantepa, ki je zaradi hudega potresa končal igranje v turški ligi za to sezono.

Tudi v nadaljevanju tekme je bila nevarnejša Gorica. Makedonski vezist se je sedem minut pozneje znova znašel v lepi priložnosti, povišanje vodstva je z refleksno obrambo preprečil vratar Matko Obradović. V 64. minuti je po strelu Daria Kolobarića žogo z golove črte izbil Damjan Vuklišević. V 72. minuti pa je Denis Cerovec z glavo stresel okvir vrat.

Ob Kamniški Bistrici malo priložnosti

Koper je v Domžalah osvojil šele drugo spomladansko točko. V prvem polčasu so bile priložnosti redke, najlepšo so si v 33. minuti pripravili gostje. Nermin Hodžić je slabo posredoval v svojem kazenskem prostoru, žoga je na približno 12 metrih prišla do Brighta Edomwonyija, ki je strel usmeril proti domžalskemu golu, zadetek pa je s spretnim posredovanjem preprečil branilec Andrej Djurić.

V drugem polčasu se podoba na igrišču ni bistveno spremenila. V prvi polovici so bili aktivnejši gostitelji, v končnici pa so več želje po treh točkah pokazali Primorci, toda izrazitejše priložnosti si niso pripravili. Na petem mestu ostajajo dve točki za Domžalčani.

Uefa Olimpijo kaznovala s 100.000 evri

Udarna novica je sicer že dopoldne prišla iz Nyona, saj je Uefa po poročanju portala N1 kaznovala Olimpijo z globo 100.000 evrov. Vzrok je finančna nedisciplina in neizpolnjevanje zapadlih obveznosti. Gre za zadnje opozorilo pred izključitvijo iz tekmovanj pod okriljem Uefe.

Na podlagi novega pravilnika o licenciranju in finančni vzdržnosti klubov, ki je bil sprejet aprila lani, je Uefa natančno spremljala vse klube, ki so v letošnji sezoni nastopali pod njenim okriljem. Klubom, katerih zapadle obveznosti iz naslovov plačil plač, davkov ali pristojbin za nastopanje v Uefinih tekmovanjih so bile ponavljajoče oziroma niso bile poravnane v 90 dneh, je naložila zelo visoke kazni, navaja portal.

Olimpija se je tako znašla na Uefinem črnem seznamu ekip, ki so izključene iz evropskih tekmovanj za naslednje tri sezone. A je Uefa Arisu iz Soluna, Astani, Rijeki in Olimpiji začasno prekinila suspenz za obdobje sezone 2023/24. Uefa bo ta suspenz uveljavila le, če ti klubi tudi v prihodnji sezoni ne bodo izpolnjevali finančnih obveznosti. Cluju in Osijeku so suspenz prekinili za naslednji dve sezoni.

Bo pa Olimpija morala vseeno seči v blagajno, saj ji je Uefa naložila 100.000 evrov kazni. Višjo finančno kazen so prejeli samo Cluj (250.000), turški Konyaspor (150.000) in Rijeka (150.000). Osijek in Rijeka morata zaradi neizpolnjevanja Uefinih licenčnih meril vrniti vse prejemke Evropske nogometne zveze za letošnjo sezono. Kazen za ta dva kluba znaša dodatnih 450.000 evrov.