120721

Dončić znova z moštvom LeBron do zmage na tekmi vseh zvezd

Avtor: Klemen Verlič
8. 3. 2021, 09.23

Košarkarji ekipe LeBron so zmagovalci tekme zvezd v severnoameriški ligi NBA. V ne ravno napeti končnici so v Atlanti s 170:150 (40:39, 100:80, 146:145) premagali ekipo Durant. Za zmagovalce je igral tudi slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je dvoboj končal z osmimi točkami, osmimi podajami in tremi skoki.

Dvaindvajsetletnik je zadel dve trojki iz šestih poskusov, podobno kot lani pa je prvi točki dosegel z zabijanjem. Nato je v nadaljevanju prepustil šov ostalim. Vseeno je Ljubljančan postal šele šesti igralec, ki je dvakrat začel tekmo vseh zvezd pri vsega 22 letih. To je uspelo le Ricku Barryju, Isiahu Thomasu, Shaquillu O’Nealu, LeBronu Jamesu in nesrečno preminulemu Kobeju Bryantu.

Dvaindvajsetletni Ljubljančan je kot član prve peterke na parketu prebil 31:36 minute in se v tem času izkazal predvsem s podajami razpoloženim strelcem, evropski del gledalcev pa je navdušila predvsem naveza z Grkom Giannisom Antetokounmpom in Nikolo Jokićem. Ta sta dopolnila peterico na igrišču ob kapetanu LeBronu Jamesu in Stephenu Curryju.

Košarkarji so v vsaki četrtini tekmovali za čim večji kos dobrodelne pogače izbranim ustanovam. Ekipa LeBron je dobila prve tri četrtine, zadnja pa je pripadla moštvu Kevina Duranta, ki je sicer izbral ekipo, a tekmo izpustil zaradi poškodbe. Zmagovalci so za Thurgood Marshall College Fund skupaj zbrali milijon dolarjev, Durantova ekipa pa za United Negro College Fund pol milijona ameriških zelencev.

Tekmo sta zaradi protokolov v boju z novim koronavirusomo izpustila zvezdnika Philadelphie 76ers, Joel Embiid in Ben Simmons. Slednja sta bila v stiku z osebo, ki je bila v nedeljo okužena z novim koronavirusom, zaradi česar sta ostala brez dvoboja. V prvi peterki se je tako znašel tudi mladi zvezdnik Zion Williamson, ki ga je sicer pred dnevi izbral James. Ob njem pa so bili še Jayson Tatum, Kyrie Irving, Kawhi Leonard in Bradley Beal.

Komisar lige Adam Silver je po koncu tokrat zaradi pandemije novega koronavirusa le enodnevnega dogodka nagrado za najkoristnejšega igralca z nazivom “Kobe Bryant MVP award” podelil Antetokounmpu, ki je bil nezgrešljiv iz igre. Zadel je vse tri mete za tri ter še ostalih 13 “metov” oziroma bolj zabijanj iz igre ter se ustavil pri 35 točkah.

“To je zate, Milwaukee,” se je 26-letni Grk poslovil po pogovoru z mediji. Sprva je dejal, da ni razmišljal o tem, da bi dvoboj sklenil brez zgrešenega meta. “Skušal sem le igrati, na to se nisem oziral. Ko igraš s temi fanti, je vse zelo enostavno, saj nihče ne pazi name. Nihče me ne podvaja, ko igram ena na ena. Ko se dobro počutiš in se ob tem zabavaš, skušaš zadeti čim večkrat,” je dodal Antetokounmpo.

“Presrečen sem, da bom imel nagrado s Kobejevim imenom v hiši. To sem si res želel, a mi je lani ni uspelo dobiti. Letos nisem toliko razmišljal o tem. Le zabaval sem se in prišel do priložnosti, da igram dobro,” je še dodal.

Po osem trojk sta iz 16 poskusov dosegla še njegova soigralca Curry (28 točk) in Damian Lillard (32 točk). James, ki ju je med tekmo celo spodbujal, da mečeta vedno dlje od koša, je dosegel le štiri točke in večino časa presedel na klopi. Igral je le 12:46 minute.

S tem je prvak z Los Angeles Lakers držal obljubo, da bo izkoristil vsako minuto za odmor pred nadaljevanjem rednega dela sezone v NBA. Doslej še nikoli ni prispeval manj kot 13 točk na tekmi zvezd, letos pa je nastopil že 17. Vseeno je po spremembi formata izbire moštva še neporažen kot kapetan. Dobil je vse štiri dvoboje. “Upam, da mi na tekmi All-Star ne bo več treba nastopiti kot kapetan, da se lahko upokojim neporažen,” je ob tem dejal 36-letni James.

Šest let mlajši Lillard je dosegel zadnji koš na tekmi, skoraj s sredine igrišča, kar je ekipi LeBron v zadnji četrtini prinesel zbir 24 točk. V čast preminulemu Bryantu, ki je umrl 26. januarja lani v helikopterski nesreči v Los Angelesu, v zadnji četrtini velja pravilo, da se seštevku vodilne ekipe prišteje 24 točk. Pri poražencih je največ točk dosegel trenutni najboljši strelec lige NBA Beal. Ustavil se je pri 26. Irving jih je dodal 24, drugi del brooklynskega dvojca na tej tekmi James Harden pa 21.

V tekmovanju v zabijanju, ki je potekalo med polčasom tekme, je zmagal Anfernee Simons iz Portland Trail Blazers. V tekmovanju trojk je bil najboljši zvezdnik Golden Stata Curry, ki je z zadnjim metom z 28:27 ugnal Mika Conleyja iz Utaha. V spretnostnem izzivu pa je bil najboljši Domantas Sabonis, center Indiana Pacers. Litovec je v prvem krogu premagal prav Dončića, ki je bil v četrtfinalu prost, pred edinim dvobojem pa je dejal, da se ni niti ogreval. Sabonis je v finalu ugnal še enega centra, Nikolo Vučevića iz Orlanda.

Vir: STA

1

Razdrh: “Zadnji strel Olimpije ali slavje Celja, to bo spektakel!” (VIDEO)...Več

2

Studio Šport TV: “Pokal premešal karte, Rogaška ima realne možnosti za naslov” (VIDEO)...Več

3

Sodniška odločitev, ki je razdelila Nemčijo: “Očitno trenerji vsako leto poznamo manj pravil” (VIDEO)...Več

1

BLOG: Čas je za Elšnika, Karničnika, Iličića, Topalovića… Pridete?...Več

2

Šeško v klubskem dresu znova trese, proti Heidenheimu do svojega 10. gola v Bundesligi (VIDEO)...Več