Ljubljana, 10. 04. 2024 18.46 | Posodobljeno pred 19 dnevi

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 3 min
Jakob Batič
4

Nogometaši Olimpije so v 30. krogu proti zadnjeuvrščenim Radomljam dvakrat vodili in imeli večji del tekme vse v svojih nogah, a so morali po dveh poceni prejetih zadetkih zadovoljiti s točko (2:2). Zmaji lahko dokončno odpišejo misel o boju za naslov, na drugi strani pa je točka za Radomljane vredna zlata, saj so se izenačili z devetim Aluminijem.

Zmaji so prvič zapretili že v drugi minuti, ko bi se moral pred vrati Radomelj bolje odzvati Ivan Durdov. 23-letnik se je za zapravljeno odkupil sedem minut kasneje, ko je z leve strani podal Nemanja Motika, Diogo Pinto žoge ni zadel, je pa bil zato Durdov ravno prav iznajdljiv, da je nekako premagal Emila Velića

Olimpija je nato še dvakrat stresla gostujočo mrežo. Raul Florucz je bil pri svojem zadetku v evidentnem prepovedanem položaju, drugi gol Dudrova pa so po posredovanju VAR-a, ki je na tribunah Stožic poskrbel za precej nejevolje, razveljavili zaradi nepazljivosti Motike v izgradnji akcije.

Radomlje so bile v prvem polčasu, če izvzamemo strel Madžida Šošića z glavo v sedmi minuti, povsem nenevarne in brezidejne. Potem pa si je novo napako privoščil rekovalescent Matevž Vidovšek, ki žoge po strelu z desne strani ni uspel ustrezno odbiti, kar je kaznoval dobro postavljeni Matej Malenšek. To je bil njegov prvenec med slovensko elito.

Olimpija - Radomlje
Olimpija - Radomlje FOTO: Sofascore.com

Prvo zrelo priložnost v nadaljevanju je s prostega strela dočakal Timi Max Elšnik, čigar strel je Uroš Korun preusmeril z roko. Sodnik Mihael Antič je najprej pokazal na kot, a je znova interveniral VAR. Antič si je šel ogledat počasni posnetek in presodil, da je šlo za najstrožjo kazen. Odgovornost nase je prevzel prav kapetan Olimpije, ki je rutinirano dosegel svoj 10. zadetek sezone, sedmi v domačem prvenstvu.

Tako kot v prvem delu so imeli zmaji po vodstvu vse niti igre v svojih nogah in obilo priložnosti, da bi prednost še povišali. Po uri igre je znova zadel Durdov, a bil v prepovedanem položaju, tako da se je še drugič na tekmi veselil zaman. Potem pa smo videli priložnost, ki jo bodo zmaji še kako objokovali. Rezervist Admir Bristrić je bil prehiter za gostujočo obrambo, sam stekel proti vratom Velića, a stresel le zunanji del mreže.

Radomljani so z več sreče kot pameti ostali v igri, kar jih je – glede na kasnejši potek tekme – očitno prebudilo. V 74. minuti je z velike razdalje streljal Moses in Vidovšek je moral prvič na tekmi posredovati, ko je uspešno odbil. Le štiri minute kasneje pa so maloštevilni, a precej glasni navijači v Stožicah drugič obmolknili. Po podaji iz kota je bil najvišji izkušen Gaber Dobrovoljc

Do konca so zmaji poskušali popraviti zamujeno in priti do treh točk, vendar jalovi poskusi niso obrodili sadov. Na koncu je ostalo pri 2:2, s čimer so lahko – ne samo zaradi položaja na lestvici, temveč predvsem zaradi stanja na igrišču – veliko bolj zadovoljni Radomljani.