Dvojna švicarska zmaga, Slovenca brez presežkov

Kolesarstvo 17. Avg 202219:11 > 19:21 0 komentarjev

Švicar Stefan Bissegger je postal evropski prvak v kronometru. Za zgolj tri desetinke sekunde je ugnal rojaka in aktualnega evropskega prvaka Stefana Künga. Bron je osvojil Italijan Filippo Ganna. Jan Tratnik je zasedel 13. mesto, Matic Žumer pa 28.

Švicarji še naprej kraljujejo na kronometrih na evropskih prvenstvih. Stefan Küng je namreč osvojil zadnji dve preizkušnji, tokrat ga je na zmagovalni stopnički zamenjal rojak Stefan Bissegger.

V izjemno napetem zaključku je Küng za mlajšim rojakom zaostal le za tri desetinke sekunde in jasno je bilo, da se bo Bissegger veselil zmage. Filippo Ganna, ki je končal kot tretji, je za zmagovalcem zaostal devet sekund. Četrto mesto je dosegel Danec Mikkel Bjerg (+ 0:28), peto Poljak Maciej Bodnar (+ 0:38).

Slovenca se nista preveč izkazala. Več smo pričakovali predvsem od Jana Tratnika, ki je zaostal za minuto in 41 sekund. Matic Žumer je preizkušnjo zaključil kot 28., njegov čas je bil za tri minute in 16 sekund počasnejši od Bisseggerjevega.

V ženski vožnji na čas je prav tako slavila Švicarka, in sicer Marlen Reusser, ki je s tem ubranila naslov evropske prvakinje. Na prav tako 24 km dolgi trasi v okolici Fürstenfeldbrucka je bila s časom 30:59 hitrejša od dveh Nizozemk, Ellen van Dijk in Riejanne Markus. Edina slovenska predstavnica, Eugenia Bujak, je bila 16.