J.V./STA
23. 10. 2022, 14.30
Posodobljeno: 23. 10. 2022, 14.30
Deli članek:

Slovenski alpski smučar Žan Kranjec je 57. sezono svetovnega pokala v alpskem smučanju odprl z drugim mestom.

Slovenski alpski smučar Žan Kranjec.

Tako kot lani je na uvodnem veleslalomu sezone 2022/23 na ledeniku Rettenbach nad Söldnom zmagal Švicar Marco Odermatt, ki je vodil že po prvi vožnji. Tretje mesto je pripadlo Norvežanu Henriku Kristoffersenu. Štefan Hadalin je bil deveti.

Žan Kranjec, ki je bil na prvi progi tretji, je v finalu pritisnil na plin ter prevzel vodstvo. Nato ga je prehitel le Odermatt, najboljši smučar in veleslalomist minule zime, ki je bil pred Slovencem tudi na olimpijskem veleslalomu na Kitajskem.

Kranjec je vpisal devete stopničke v svetovnem pokalu. Hadalin, ki je bil po prvi vožnji 28., je z devetim mestom izenačil svojo najboljšo veleslalomsko uvrstitev v svetovnem pokalu.