Slovo prvega nosilca v Dohi

ATP 17. Feb 202221:20 > 21:34 0 komentarjev
Denis Šapovalov. Foto: AP Photo/Hamish Blair via Guliverimage

Februar je poln ATP turnirjev. Trenutno potekajo štirje. Danes se je največje presenečenje zgodilo v Katarju. Denis Šapovalov se poslavlja v četrtfinalu turnirja v Dohi. S 6:4 in 6:4 ga je ugnal Francoz Arthur Rinderknech.

Kanadčan je letošnjo sezono začel na najboljši možni način. S kanadsko reprezentanco je namreč osvojil ATP pokal. Tam sta blestela Šapovalov in Felix Auger Aliassime. Slednji odlično igra tudi v nadaljevanju sezone, Šapovalov pa je po Odprtem prvenstvu Avstralije, kjer se je uvrstil v četrtfinale, padel v igri. Tokrat je moral premoč priznati 48. igralcu sveta Francozu Arthurju Rinderknechu.

V Dohi sta se v naslednji krog zanesljivo uvrstila Nikoloz Basilašvili in Roberto Bautista Agut. Na zadnji današnji tekmi v Katarju je Karen Hačanov ugnal Marina Čilića po treh nizih. Polfinalna para sta tako Basilašvili – Rinderknech in Hačanov – Bautista Agut.

Zanimivo je bilo v Riu de Janeiru. Diego Schwartzman ni imel težav s Špancem Pedrom Martinezom, poslovil pa se je četrti nosilec Pablo Carreno Busta. V treh nizih ga je ugnal Italijan Fabio Fognini. Boljši je bil s 5:7, 6.4, 6:3.

V Marseillu je v četrtfinale napredoval Felix Auger Aliassime, zmagovalec turnirja v Rotterdamu. V dveh nizih je premagal Jo Wilfrieda Tsongaja. V finalu pretekli teden je Kanadčan ugnal Grka Stefanosa Cicipasa, ki prav tako igra v Marseillu. Prvi nosilec turnirja je bil v osmini finala boljši od domačina Huga Gastona. Med najboljšimi osmimi sta tudi Rus Roman Safiulin in Francoz Benjamin Bonzi.

Auger Aliassime še naprej blesti. Foto: Peter Dejong – AP Photo via Guliver

Na ameriški turneji so tenisači na turnirju v Deiray Beachu. Med najboljših osem sta se danes uvrstila Sebastian Korda in Cameron Norrie.