Sibor na EP v ju-jitsu

9.4.2024 | 08:20

Med 5.4.2024 in 7.4.2024 je v Romuniji v mestu Pitesti potekalo Evropsko prvenstvo za kategorije U16, kadete in mladince, in sicer v ju-jitsu borbah, duo sistemu, show duo sistemu ter ne-wazi, katerega se je udeležilo 29 držav in preko 1041 tekmovalcev. Evropskega prvenstva se je pod okriljem Ju-jitsu zveze Slovenije udeležilo tudi 28 slovenskih reprezentantov, ki so barve Slovenije zastopali odlično.

Za 10 članov Siborja se je Evropsko prvenstvo zaključilo izjemno. Skupaj so osvojili 5 medalj (4 zlate in 1 bronasto medaljo), in sicer v vseh kategorijah, v katerih so naši člani nastopili (mladinski, kadetski in U16, tako v borbah kot duo sistemu).

Uvrstitve naših članov:

Rebeka Duščak – 1. mesto in EVROPSKA PRVAKINJA v ju-jitsu borbah U18 nad 70 kg,

Evelin Kožuh in Hana Rus – 5. mesto v duo sistemu U18 ženski pari,

Nika Kotar in Jaka Divjak – 1. mesto in EVROPSKA PRVAKA v duo sistemu mladinci mešani pari,

Laura Zajc – 1. mesto in EVROPSKA PRVAKINJA v ju-jitsu borbah U18 do 70 kg,

Dorin Ofak – 13. mesto v ju-jitsu borbah mladinci do 85 kg

Mija Kocuvan – 1. mesto in EVROPSKA PRVAKINJA v ju-jitsu borbah U16 do 57 kg

Jan Divjak – 9. mesto v ju-jitsu borbah U18 do 69 kg

Luka Duščak – 3. mesto in BRONASTA MEDALJA v ju-jitsu borbah U16 nad 77 kg

Čestitke gredo tudi trenerjem, ki so naše člane pripravili oz. vodili na prvenstvu, to so Janko in Boštjan Divjak, Toni Ambrožič in Elvis Podlogar.

To EP je bilo za SIBOR eno najuspešnejših do sedaj, saj so naši člani osvojili kar štiri naslove evropskih prvakov, kar se do sedaj še ni zgodilo na enem prvenstvu.

Izjemni rezultati pomenijo za nekatere člane napredovanje v višji pas pri ju-jitsu, kategorizacije pri OKS, ter večjo prepoznavnost Siborja in ju-jista.