Michael Hayböck Jan Bombek Domen Prevc celinski pokal smučarski skoki

Sobota, 26. 2. 2022, 20.54

celinski pokal, planica

Domen Prevc v Planici le za Hayböckom

Planica ekipna tekma svetovnega prvenstva Domen Prevc | Domen Prevc je tekmo celinskega pokala v Planici končal na drugem mestu. | Foto Vid Ponikvar

Domen Prevc je tekmo celinskega pokala v Planici končal na drugem mestu.

V Planici je bila danes na vrsti prva od dveh tekem smučarskih skokov v celinskem pokalu. Zmaga je pripadla Avstrijcu Michaelu Hayböcku, najboljši Slovenec pa je bil v zahtevnih vetrovnih razmerah Domen Prevc na drugem mestu. Tega si je delil s Poljakom Jakubom Wolnyjem.

smučarski skoki ekipna tekma
Sportal Avstrijci na krilih Krafta v zaključku ugnali Slovence

Hayböck je na prvi od dveh tekem, ti bi morali biti po predvidenem koledarju na sporedu zadnji konec tedna v januarju, zbral 291,3 točke, Prevc in Wolny pa sta na drugem mestu zaostala 7,4 točke.

Deseto mesto je osvojil danes drugi najboljši slovenski skakalec Jan Bombek, do točk pa so prišli še Matija Vidic s 17., Tilen Bartol z 19., Patrik Vitez z 21., Žak Mogel s 26. ter Bor Pavlovčič z 28. mestom.

V nedeljo bo v Planici še druga posamična tekma za celinski pokal. Začela se bo ob 10.15.