Branilec Janeza Janše: takšne argumente najde ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 05.09.2021 17:25:50

Tim Gajser po zmagi na drugi dirki tretji na VN Turčije

profimedia.si
Slovenski motokrosist Tim Gajser je na dirki svetovnega prvenstva razreda MXGP za veliko nagrado Turčije osvojil tretje mesto in zadržal vodilni položaj v skupnem seštevku. Zmagal je Nizozemec Jeffrey Herlings, drugo mesto pa je zasedel Španec Jorge Prado.

Gajser je v prvi vožnji zasedel šesto mesto, na drugi progi pa je bil najhitrejši. V skupnem seštevku ima 310 točk oziroma 13 več od Prada. Na tretjem mestu je Francoz Romain Febvre (293 točk), na četrtem pa je Italijan Antonio Cairoli z 284 točkami, Helrings ima po današnji zmagi zdaj 274 točk.

V šibkejšem razredu MX2 je slovenski predstavnik Jan Pancar osvojil 14. mesto. V prvi dirki je bil 16., na drugi pa dvanajsti. Slavil je Francoz Tom Vialle pred rojakom Maximom Renauxom in Avstralcem Jedom Beatonom.

V skupni razvrstitvi je prvi Renaux s 314 točkami, drugi je Italijan Mattia Guadagnini (277), tretji pa Belgijec Jago Geerts (262). Pancar je na osmih dirkah zbral 63 točk in zaseda 19. mesto.

Za najboljše motokrosiste na svetu je to prva dirka po tritedenskem premoru. Svetovno prvenstvo se bo na istem prizorišču nadaljevalo že to sredo. V naslednjih dveh mesecih bodo dirkači odpeljali kar osem od skupno enajstih dirk, kolikor jih je po koledarju še ostalo do konca sezone.

Značke: motokros, sp, turčija