Hokej

Slovenski hokejisti zmagali na uvodni prijateljski tekmi

Szekesfehervar, 19. 04. 2022 21.26 |

Slovenska hokejska reprezentanca je na prvi prijateljski tekmi pred bližnjim svetovnim prvenstvom v Ljubljani v Szekesfeharvarju igrala z Madžarsko in zmagala s 3:0 (0:0, 1:0, 2:0).

Madžari bodo tekmec Slovenije tudi na SP divizije I (skupina A), ki se bo začelo 3. maja; najmočnejši ekipi te skupine se bosta v medsebojnem obračunu pomerili 6. maja. Danes je izbrana vrsta pod vodstvom selektorja Matjaža Kopitarja po pripravah na Bledu odigrala prvo prijateljsko tekmo. V Szekesfehervarju so bili v obračunu starih znancev boljši Slovenci. Po uvodni tretjini brez zadetkov je Slovenija povedla v 36. minuti, ko je z igralcem več zadel Robert Sabolič.

Matjaž Kopitar
Matjaž Kopitar FOTO: Luka Kotnik

V zadnji tretjini je najprej Žiga Pance poskrbel za povišanje vodstva v 42. minuti, potem pa je isti igralec v polno zadel še tik pred kocem dvoboja v 60. minuti, na drugi strani pa je slovenski vratar Matija Pintarič ohranil mrežo nedotaknjeno.

Po tej tekmi bodo Slovenci igrali še dve prijateljski v tem tednu, obe v slovaškem Hamuliakovem: 21. aprila z Japonsko in dan pozneje z Romunijo. Naslednji teden pa bosta še tekmi z Italijo v Tablji 28. aprila in zadnja pred SP na Bledu 30. aprila s Francijo.

Selektor Kopitar je pred odhodom na Madžarsko sporočil seznam igralcev, na katere računa na prvih treh tekmah ta teden. Na njem so vratarji Žan Us, Matija Pintarič in Luka Kolin, branilci Aljoša Crnovič, Jan Čosič, Blaž Gregorc, Mitja Robar, Aleksander Magovac, Miha Štebih, Klemen Pretnar in Matic Podlipnik ter napadalci Rok Kapel, Jaka Sodja, Jaka Šturm, Tadej Čimžar, Luka Maver, Žiga Pance, Gregor Koblar, Nik Simšič, Anže Kuralt, Ken Ograjenšek, Robert Sabolič, Rok Tičar, Blaž Tomaževič in Miha Zajc.