PLT: Strelci razpoloženi na predvečer super nedelje

Nogomet 21. Maj 202217:10 > 22. Maj 2022 9:39 1 komentar

Pred nami je sklepno dejanje Prve lige Telemach. 36. krog bo odgovoril le še na eno, najpomembnejše vprašanje - kdo bo prvak? Na daljavo se bosta za državno krono udarila Maribor in Koper, vijolice pa v zadnji krog vstopajo s točko prednosti pred svojimi letošnjimi tekmeci za prvo mesto. Krog se je začel v Domžalah, kjer so se nogometaši Radomelj in Domžal na sosedskem obračunu razšli brez zmagovalca (3:3). Na drugi tekmi se pravkar merita že odpisani Aluminij in Tabor.

V dvoboj ekip z dna lestvice so nekoliko bolje vstopili nogometaši Tabora. Boljši začetek so gostje kronali v 14. minuti, ko so povedli prek prvenca Roberta Čakša. Sledil je odgovor Aluminija, ki je prevzel pobudo. To se jim je izplačalo v 35. minuti, ko so prišli do izenačenja. Na odmor sta tekmeca odšla ob izidu 1:1.

V drug polčas so bolje vstopili domači, ki so že v 48. minuti prišli do vodstva. Zadel je Tin Martić. A veselje ni trajalo dolgo, že v 54. minuti so ponovno zadeli gostje, Mateo Monjac je postavil končni rezultat 2:2. Do konca srečanja sta obe ekipi igrali odprt nogomet, tekma, ki ni odločala o ničemer pa se je končala brez zmagovalca. Aluminij se po večletnem igranju v slovenski eliti seli v drugo ligo, Tabor pa bo moral svoj obstanek še potrditi – varovance Dušana Kosića že kmalu čaka obračun proti Triglavu.

Četrti zadetek na srečanju:

Kar šest zadetkov v Domžalah

Izjemno tekmo v Domžalah so bolje začeli gostje, a prvi so do vodstva prišli Radomljani. V 28. minuti je bil natančen Čuić. Domžale so izenačile devet minut kasneje, v 52. minuti pa so preko Jakupovića prvič na tekmi povedle.

To je bil prvi preobrat na tekmi, zdaleč pa ne zadnji. Radomlje so v 57. minuti prek Pogačarja znova izenačile, v 73. minuti pa zopet povedle. A gostje se niso dali, v 77. minuti je Adamov s svojim drugim zadetkom na tekmi postavil končni rezultat 3:3.

Gol Adamova za končni rezultat 3:3:

Radomlje sezono tako zaključujejo nad svojimi lokalnimi rivali. Na šestem mestu imajo 46 točk, sedmi Domžalčani pa točko manj.

Super nogometna nedelja odločitve

V nedeljo se ob 17:30 začenja zadnje dejanje letošnje sezone Prve lige Telemach. Če smo povsem pošteni, bo tekma med Celjem in Olimpijo, ki ne odloča o ničemer, potisnjena precej v ozadje. Celotna slovenska nogometna javnost bo pozorna na dogajanje v Murski Soboti in Ljubljani, kjer bosta svoji tekmi zadnjega kroga odigrala Maribor in Koper.

Računica je sila enostavna, če Maribor premaga oslabljeno Muro, zaradi kartonov bodo manjkali Tomi Horvat, Žiga Kous in Klemen Pucko, bo prvak. A tudi v taboru vijolic se ukvarjajo s precej notranjimi nemiri – nejasni prihodnosti Ognjena Mudrinskega, medijskimi zapisi o denarni nagradi Radomljanom, živ pa je tudi še spomin na lanskoletni domač poraz proti tokratnemu tekmecu v “finalni tekmi” lanske sezone.

Koprčani bodo skušali čim prej pozabiti boleč poraz proti Radomljam in z zmago proti Bravu postoriti svoj del “posla”, ki jim lahko na koncu prinese državno krono. A v spodnji Šiški kanarčkom zagotovo ne bo lahko, Bravo je na zadnjih dveh prvenstvenih tekmah dvakrat zmagal, Ljubljančani pa v en glas poudarjajo, da Primorcem ne bodo ničesar podarjali. V vsakem primeru nas čaka res izjemno razburljiva nogometna nedelja!