Hokej

Nemčija komaj premagala Kazahstan, Švica nepremagana

Helsinki, 22. 05. 2022 21.59 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Na svetovnem prvenstvu v hokeju na Finskem sta Nemčija in Švica poskrbeli, da ni bilo presenečenj. So se morali nekateri favoriti krepko potruditi za načrtovane točke.

Latvija je sredi tekme proti Veliki Britaniji zaostajala 1:3, nato pa s tremi zadetki z igralcem več prišla do druge zmage, ki jo ohranja v igri za eno od prvih štirih mest za nastop v četrtfinalu. Velika Britanija na drugi strani ostaja na dnu skupine B in bo verjetno izgubila status med elito svetovnega hokeja.

V večerni tekmi v skupini B je Švedska upravičila vlogo favorita in že po 40 minutah nadigrala Norveško. S četrto zmago se je utrdila na drugem mestu. Točko več ima Finska.

V skupini A je druga Nemčija, ki je danes s 5:4 premagala zadnjeuvrščeni Kazahstan, prvo mesto s stoodstotnim izkupičkom pa drži Švica, ki je bila boljša od Francije s 5:2. Tako kot je Kazahstan nadoknadil zaostanek 2:4, se je morala tudi Švica vrniti v igro po vodstvu Francije po prvi tretjini z 2:0.