ŽNK Ljubljana ŽNK Olimpija NK Koper NK Bravo pokal Slovenije

Sreda, 11. 5. 2022, 22.25

Pokal Slovenije, finale

Izjemne poteze Kotnika in Colleyja in Koper dviga pokal

pokal finale Koper Bravo | Koper je osvojil pokalno lovorik. Naslednji konec tedna lahko dvojno krono. | Foto Grega Valančič/Sportida

Koper je osvojil pokalno lovorik. Naslednji konec tedna lahko dvojno krono.

Prvih 60 minut je bil taktični boj, nato je v igro vstopil Andrej Kotnik in z Laminom Colleyjem sta z nekaj izjemnimi potezami priigrala zmago Kopra nad Bravom s 3:1 in Primorci so osvojili pokalno lovoriko. Žensko je osvojil ŽNK Olimpija.

Koper Bravo Finale Pokala
Sportal Premagal prijatelja in izpostavil čisto vest
Pokal: Bravo - Koper
Sportal Ne le Koper, v sedmih nebesih tudi Olimpija in Mura!

"Mi hočemo vzeti vse, a to moramo potrditi na terenu," je v prvi izjavi po tekmi v televizijskem prenosu dejal kapetan Kopra Ivica Guberac, ki sicer ni igral. Koper je z zmago v finalu pokala s 3:1 osvojil prvo letošnjo lovoriko, zdaj cilja na dvojno krono. Dva kroga pred koncem prve lige so dve točki pred Mariborom.

Fotogalerija s tekme v Ljubljani, foto Grega Valančič/Sportida:

Fotogalerija
1 / 34

Za Koper sta v velikem finalu v Celju zadela Lamin Colley dvakrat in Andrej Kotnik, za Bravo pa je bil uspešen Gregor Bajde. Prejeli so povsem nov pokal, na katerem ima vsaka od sedmih pokrajin, iz katerih prihajajo klubi v pokalnem tekmovanju, svoj simbol - ob simbolu krovne zveze. Koper se je četrtič v zgodovini veselil tovrstnega naslova (2005/06, 2006/07 in 2014/15). Bravo je v zanj zgodovinskem prvem finalu ostal brez pokala, takisto brez evropskih tekmovanj. Pokalna zmaga Kopra obenem pomeni, da gredo v Evropo prve štiri ekipe iz lige (Koper, Maribor, Olimpija in Mura).

Pokal Slovenije, finale:

Koper : Bravo 3:1 (0:0)
Colley 70., 84., Kotnik 73.; Bajde 83.

Konec tekma. Koper je zasluženo pokalni prvak. Nekaj izjemnih potez Kotnika in Colleyja je odločilo finale v Celju. Koprčani grejo zdaj na dvojno krono.

83. min: Gooool! zadeva Colley. Preigral je dva Bravaša in nato v drugo matiral Orbaniča.

83. min: Ni še konec! Rezervist Bajde zadeva in niža zaostanek Brava na 1:2.

73. min: Zadeva Kotnik, a je stranski sodnik dvignil zastavico za ofsajd. Ogled akcije z VAR-om. Ni bilo prepovedanega položaja. 2:0.

70. min: Kotnik je bil v izgubljenem položaju, a je atraktivno preigral, nato podal pred gol Brava, kjer je iz prve streljal in zadel Colley. 1:0.

60. min: Trener Zeljković bo še več stavil v napad. Namesto Izate v igro Kotnik.

55. min: Tudi po 10 minutah nadaljevanja nismo nič bliže prvemu golu na tekmi.

Konec prvega polčasa. Tudi v zadnjih minutah uigrane akcije Kopra, a ostaja 0:0.

36. min: Koper je vse nevarnejši. Strel Osujija z roba kazenskega prostora. Blok Trontlja.

32. min: Zelo previdna igra obeh ekip. Malo pravih priložnosti za gol.

20. min: Prve nevarnejša priložnost na tekmi. Od daleč je streljal Colley. Brani Orbanić.

14. minuta: Prve težave za Bravo. Poškodba Kirma. Bo moral končati z nastopom? Zdravnik je najprej pokazal, da bo potrebna zamenjava, a zdaj Kirm, ki je v zadnjem krogu prve lige zabil Mariboru, se je vrnil v igro.

Koper Bravo Finale Grabić Zeljković
Sportal Prijatelja, kakršnih v Sloveniji ni veliko
Ivica Guberac
Sportal Srčni kapetan, ki ga bo težko nadomestiti

Mandarićeva dekleta osvojila prvo lovoriko

ŽNK Olimpija je finale proti mestnemu tekmecu ŽNK Ljubljana dobil z golom Ane Milović z enajstih metrov. Ljubljana se je favorizirani ekipi dobro upirala, imela priložnosti za gol, a zaradi nespretnega prekrška v svojem kazenskem prostoru ostala praznih rok.

Milan Mandarić je tako postal prvi, ki je kot predsednik pokalni zmagovalec tako moškega pokala (bil je predsednik NK Olimpija) kot ženskega. Predsednik ŽNK Olimpija je postal letos februarja. Nogometašice Olimpije so bile pokalne zmagovalke sicer prvič že lani. Letos lahko sicer osvojijo dvojno krono, saj imajo v prvenstvu pred zadnjima dvema krogoma enako število točk kot NK Nona Pomurje Beltinci.