Dončić po visokem porazu Dallasa na prvi tekmi sezone: “Bila je grozna tekma”

Slovenski zvezdnik Luka Dončić ni mogel preprečiti poraza svojih Dallas Mavericks na uvodu v sezono severnoameriške košarkarske lige NBA. Premočni so bili košarkarji Atlante Hawks, ki so slavili s 113:87. Dvaindvajsetletni Ljubljančan je bil najboljši strelec svojega moštva, dosegel je 18 točk ter dodal še 11 skokov ter sedem podaj.

“V sezoni je še 81 tekem, tako da se s tem ne obremenjujemo
preveč," je po porazu z ekipo Atlanta Hawks dejal Luka Dončić.  Foto: Sta
“V sezoni je še 81 tekem, tako da se s tem ne obremenjujemo preveč," je po porazu z ekipo Atlanta Hawks dejal Luka Dončić.  Foto: Sta

ATLANTA > Prvi obračun Dallasa v novi sezoni lige NBA se tako ni končal po željah slovenskega asa. Ta je odigral svojo 200. tekmo v ligi NBA. Za uvod v svojo četrto sezono je Luka Dončić igral 35:24 minute, iz igre zadel šest od 17 metov (2/7 za tri), nezgrešljiv pa je bil s črte prostih metov (4/4). Na tekmi je ukradel eno žogo, pet pa jih je izgubil.

Telički niso ujeli najboljšega večera pri metu iz igre (33,3 %), odločilna pa je bila tretja četrtina, ki so jo po vodstvu 51:44 ob polčasu domači košarkarji dobili kar za 15 točk in razrešili vse dvome o zmagovalcu na prvi od dveh medsebojnih tekem v tej sezoni.

“Bila je grozna tekma”

“Igrali smo obupno. To je bila naša prva tekma, imamo novega trenerja, veliko novih obrazov v strokovnem štabu, nekaj novih igralcev. Res je bila grozna tekma, nič ni šlo skozi obroč. V tretji četrtini so oni zadevali, mi ne in tako enostavno je to. Nismo bili na njihovi ravni v obrambi. V sezoni je še 81 tekem, tako da se s tem ne obremenjujemo preveč," je na tiskovni konferenci po obračunu razlagal Dončić.

Pri gostih je bil poleg slovenskega asa, ki je bil tudi najboljši skakalec in podajalec Dallasa, strelsko še najbolj prepričljiv Jalen Brunson s 17 točkami, 14 jih je dodal Tim Hardaway mlajši. Pri domačih je šest igralcev preseglo dvomestno število točk, izstopala pa sta Cam Reddish z 20, ter Trae Young, ki je 19 točkam dodal še 14 podaj. Hawks so iz igre metali 48-odstotno.

Kidd: “To je uvodna tema, vsi smo se še malo lovili”

To je po tekmi izpostavil tudi trener Dallasa Jason Kidd, ki je po minuli sezoni prevzel vajeti ekipe od Ricka Carlisla. “Imeli smo številne odprte mete, v prvem polčasu smo v obrambi igrali dobro, a tega nismo izkoristili z uspešnimi meti. So zelo dobra ekipa. Niso po naključju prišli do finala vzhodne konference. Imajo odličnega trenerja, zelo dobre igralce. Fizično so močni in vedeli smo, da bo težko, ampak to je uvodna tekma sezone, vsi smo se še malo lovili. Zadeli so nekaj metov, mi pa smo grešili," je Dončića dopolnil Kidd.

Na preostalih današnjih tekmah so v tesni končnici Golden State Warriors na krilih Stephena Curryja (45 točk, 10 skokov) ugnali Los Angeles Clippers s 115:113. Ob razpoloženem Curryju je pri bojevnikih 17 točk dosegel Andrew Wiggins. Pri poražencih se je ob odsotnosti za to sezono tako rekoč odpisanega Kawhija Leonarda z 29 točkami, 11 skoki in šestimi podajami izkazal Paul George, Eric Bledsoe pa je dodal 22 točk.

Nenadejano visok poraz pa so doživeli prvaki Milwaukee Bucks. S kar 137:95 so bili boljši Miami Heat. Že po prvi četrtini so košarkarji Miamija vodili za 23 točk, do polovice obračuna je prednost narasla na + 29. V nadaljevanju je vročica le še nadzorovala dogajanje na parketu in zanesljivo prišla do zmage. Trije košarkarji domačega moštva so presegli mejo 20 točk. Največ, 27, jih je prispeval Tyler Herro, 21 jih je dodal Jimmy Butler, 20 pa Bam Adebayo (13 skokov). Pri gostih je v slabih 23 minutah na parketu Giannis Antetokounmpo dosegel 15 točk in deset skokov.

Naslednji tekmec Dallasa bo Dragič s Toronto Raptors

Vročica je tako uspešno začela pot brez slovenskega veterana Gorana Dragića, Slednjega je po sedmih sezonah pred letošnjim tekmovalnim obdobjem poslala v Toronto. Prav Dragić pa bo s Toronto Raptors naslednji tekmec Dallasa, ekipi se bosta srečali v noči s sobote na nedeljo ob 1.30 po slovenskem času.

Še pred tem bo petintridesetletni Ljubljančan gostoval pri Boston Celtics v noči na soboto. Denver Nuggets Vlatka Čančarja pa bodo prav tako v soboto, ob 3. uri po slovenskem času, gostili San Antonio Spurs.