Nogometaši Maribora so v tekmi 7. kroga Prve lige Telemach premagali Muro 0:1. Junak tekme Hrvat Roko Baturina, ki je v 75. minuti matiral Matka Obradovića.

28.8. 2022 Fazanerija, Murska Sobota
7. krog, Prva liga Telemach

NŠ Mura – NK Maribor 0:1 (0:0)

Strelec: 0:1 Baturina (75)

Rumeni karton: Daku (30), Šoštarič Karič (32)

Začetni postavi:

MURA: Obradović, Beganović (66′ Kous), Balažic, Morris, Pucko, Kuzmić, Maruško, T. Cipot (79′ Majić), Bobičanec (79′ Šroler), Shabanhaxhaj (66′ Klepač), Daku. Klop: Mihelak, Đapo, Šimkus, Kozar, Kous, Šroler, Klepač, Majić, Baić. Trener: Damir Čontala.

NK MARIBOR: Bergsen, Žinič (46′ Mitrović), Šoštarič Karič, Uskoković, Sikošek, Repas, Božić, Tolić (86′ Vipotnik), Brnić (46′ Vidaković), Kronaveter (70′ Antolin), Baturina. Klop: Zalokar, Mitrović, Koderman, Vidaković, Antolin, Laušić, Čuk, Vipotnik, Sirk. Trener: Damir Krznar.

POTEK TEKME

KONEC TEKME. Zmaga Maribora!

90′ Zadnja menjava, Božić-Laušić

85′ Menjava pri Mariboru. Marko Tolić je premierni nastop zaključil v 85. minuti, namesto njega Žan Vipotnik.

82′ Nevaren poskus Mure. Klepač je v kazenskem prostoru meril mimo desne vratnice.

79′ Dvojna menjava pri Muri, v igro sta priša Martin Šroler in Josip Majić, iz igre pa Luka Bobičanec in Tio Cipot.

78′ Marko Tolić je z desne strani kazenskega prostora streljal preko domačega gola.

75′ GOOOL! Maribor vodi 0:1. Po izjemni podaji Marka Božića, do zadetka Roko Baturina!

70′ Tretja menjava pri Vijoličastih, Antolin namesto Kronavetra. Terenska premoč Maribora v 2. polčasu (32:68), vendar brez konkretne realizacije.

66′ Menjava pri domačih. Žiga Kous in Mihael Klepač namesto Amarja Beganovića in Dardana Shabanhaxhaja.

59′ Ponovno po kotu neoviran Klemen Pucko, tokrat strel mimo leve vratnice.

54′ Še en nevaren poskus Mure. Tokrat Mirlind Daku, ki je meril preko vrat Maribora.

51′ Beganović z desne strani v kazenskem prostoru do nevarnega strela, žoga je zletela mimo vrat

47′ Sikošek po prodoru do zaključka, zadel je zunanji del mreže

46′ dvojna menjava, v slačilnici sta ostala Žinič in Brnić, v igro Mitrović ter Vidaković, kar pomeni tudi spremembo igralnega sistema s tremi branilci

Začetek 2. polčasa

45′ Za konec prvega polčasa po kotu Mure še poskus Pucka, a tudi tokrat zanesljiv Menno Bergsen.

44′ Dve odlični zaporedni obrambi Bergsena. Najprej izjemna obramba Cipotu, nato še Shabanhaxhaja. Bergsen rešil Maribor pred odhodom na polčas.

43′ Po predložku Jana Repasa z glavo preko gola Roko Baturina.

41′ Podoben poskus Brnića kot v 30. minuti, samo tokrat mimo gola.

37′ Nevarno je bilo v kazenskem prostoru Maribora. Po napaki na sredini igrišča je najprej Luka Bobičanec preigral Luko Uskokovića, a dovolj hiter Gregor Sikošek, ki je preprečil strel. V nadaljevanju akcije še priložnost za Dakuju, a Šoštarič Karič in Bergsen uspešnejša s skupnimi močmi.

35′ Dober strel Jana Repasa, 25m od gola, močno po tleh, a tudi tokrat uspešnejši domači vratar Mure.

30′ Lepa priložnost Maribora. Z roba kazenskega prostora je meril Ivan Brnič, a Obradović z uspešnim posredovanjem odbil žogo v kot

28‘ Rok Kronaveter po protinapadu Maribora, z vrha kazenskega prostora. A je njegov poskus bil blokiran, žoga ob desni vratnici v kot.

23′ Ponovno slaba reakcija mariborske obrambe po uigrani akciji Mure iz kota. Na koncu dobra obramba Bergsena, ki je ustavil poskus Kuzmiča, z zunanjo nogo 10 metrov od gola

20′ Obetavna akcija Maribora, po podaji Baturine do Kronavetra, je slednji poskusil spraviti žogo do Brnića, a je bila zbrana domača obramba.

17′ Nesigurna mariborska obramba. Tokrat v obetavni akciji Amar Beganović, ki je sprožil preko gola Menna Bergsena.

15′ Odgovor Maribora preko Roka Baturine, a tudi on s strelom preko gola.

13′ Prečka za Muro. Po podaji iz kota, najvišji Kobie Morris. Velika sreča za ekipo Damirja Krznarja, ki je v 12. minuti dobil rumeni karton.

12′  Tio Cipot si je slabo zaustavil žogo in zapravil lepo priložnost Mure. Na koncu samo kot.

10′ Mura odločneje v začetku prekmursko-štajerskega derbija v Fazaneriji, tokrat Daku z močnim strelom visoko preko gola.

6′ Mura je v šesti minuti vknjižila že četrti strel na mariborska vrata, a zgolj poskus iz prve minute v okvir gola.

4′ Obetavna akcija Mure, ki jo je s slabim strelom zaključil Matic Maruško.

1′ Menno Bergsen je zaustavil strel Dardana Shabanhaxhaja.

1′ Od prve minute nedavna okrepitev v Ljudskem vrtu, Marko Tolić.