[3137,2]
167151

Avtor: Rene Vidmar
13. 8. 2022, 13.36

V petek se je z obračunom med Freiburgom in dortmundska Borussio začel drugi krog v nemški Bundesligi. Freiburg je dolgo časa vodil z 1 proti 0. Ko se je že vse zdelo, da bodo "rumeno-črni" že na prvem zahtevnem gostovanju v sezoni ostali brez pomembnih točk v boju za naslov, je upanje gostom za uspešen preobrat ponudil domači vratar Mark Flekken.

29-letni Nizozemec je namreč v 77. minuti storil začetniško napako. Po strelu 18-letnega Jamieja Bynoeja – Gittensa je žogo spustil v gol in tako poskrbel za izenačenje. Bynoe-Gittens je na šele petem nastopu v Bundesligi dosegel svoj strelski prvenec med nemško nogometno elito. Freiburg je v nadaljevanju s podarjenim zadetkom prepustil niti igre gostom. Ti so zaigrali še bolj odločno, kar se jim je obrestovalo s še dvema zadetkoma v mreži Flekkna. Sprva je v 84. minuti zadel še en mladenič “porurskega velikana” Youssoufa Moukoko. Za končni izid 3 proti 1 pa je v 88. minuti poskrbel Marius Wolf. Varovanci Edina Terzića so tako prišli do pomembnih treh točk v boju za naslov. Bayern je namreč s predstavami na uvodu v novo sezono dal vedeti, da napak tekmecev ne bo odpuščal.

Video is not available for your country.

Borussia naslednji konec tedna v tretjem krogu Bundeslige lige na domačem Signal Iduna Parku pričakuje povratnika med elito Werder Bremen.

Foto in video: Šport TV

1

Analiza Šport TV: Mura še naprej anemična, rezervisti Kopra naredili razliko...Več

2

Maravič o Ligi Nova KBM: Liga iz leto v leto pada (VIDEO)...Več

3

Koprivec po prvi domači zmagi po oktobru: Tako se igra za Koper (VIDEO)...Več

1

Sanjska Slovenija v sanjskih Stožicah: Cristiano in soigralci pokleknili z 2:0!...Več

2

Cvijanovič: Jojo se dviguje! Ni še v stari formi, a dela Maribor boljši! (VIDEO)...Več