Dallas na krilih Dončića dobil srhljivko v Los Angelesu

Košarka 13. Jan 20237:07 0 komentarjev
Luka Dončić

Košarkarji Dallas Mavericks so v ligi NBA po dveh podaljških v gosteh premagali Los Angeles Lakers s 119:115. Junak dvoboja je bil znova slovenski zvezdnik Luka Dončić, ki je za zmagovalce v slabih 53 minutah dosegel 35 točk, 14 skokov in 13 asistenc.

Začetek obračuna v Los Angelesu ni obetal tako razburljivega zaključka, saj so košarkarji Dallasa v prvi četrtini vodili že za 19 točk, na odmor pa odšli s prednostjo 13 točk (59:46). A gosti so v nadaljevanju močno popustili in domačim dovolili, da se vrnejo v igro. V zadnji četrtini so Lakers povedli s 87:86, bili celo na pragu zmage, ki pa jo je s trojko za izenačenje na 101:101 šest sekund pred iztekom rednega dela preprečil prav Dončić. Gledalci so zmagovalca po izenačenem prvem podaljšku, ki se je končal s trojko Dončića za 108:108, videli šele v drugem, ko je končni izid 119:115 za Dallas postavil domači zvezdnik LeBron James.

“Sedaj sem kar pošteno utrujen. Mislim, da sem prikazal dobro igro, z veliko energije. Zdaj res komaj čakam na počitek,” je dejal Dončić, ki je imel le devet sekund premora v zadnjih 40 minutah tekme.

“Bil sem kar presenečen, ker sem pričakoval, da bodo storili prekršek. Sam pa sem želel čim prej žogo preusmeriti v koš in jih prehiteti,” je o izjemnem izenačujočem košu ob koncu rednega dela povedal Dončić.

Pri gostih, ki so prekinili niz dveh zaporednih porazov, je bil s 35 točkami, 14 skoki in 13 asistencami znova najboljši posameznik Dončić, ki je vpisal že svoj 56. trojni dvojček v karieri in desetega v tej sezoni. S 24 točkami in 14 skoki se je izkazal tudi Christian Wood, dve točki manj pa je vknjižil Tim Hardaway Jr.

Za Lakers je bil z 28 točkami, sedmimi skoki in petimi asistencami najbolj razigran Russel Westbrook, prvi zvezdnik ekipe James pa je dodal 24 točk, 16 skokov in devet asistenc.

Derbi vzhoda pripadel Bostonu

Zanimivo je bilo tudi na tekmi najboljših ekip vzhodne konference Brooklynom in Bostonom, ki so jo s 109:98 dobili Bostončani in se še utrdili pri vrhu. Pri zmagovalcih, ki so na krilih sijajne obrambe tekmecu v zadnji četrtini dovolili le 16 točk, je bil z 20 točkami in 11 skoki najbolj razpoložen Jason Tatum. Marcus Smart in Malcolm Brogdon sta prispevala po 16 točk. Bostončani so sicer le malo pred tekmo izvedeli, da Jaylen Brown zaradi poškodbe ne bo igral. Brown je večer pred tem New Orleansu nasul 41 točk.

“Ko se tako zapodimo na igrišče in začnemo divjati, nas je težko zaustaviti,” je dejal Smart: “Uspelo se nam je vrniti tudi v obrambo in jo dobro postaviti.”

Pri mrežicah pa je manjkal superzvezdnik Kevin Durant, ki si je proti Miamiju nategnil kolenske vezi, zaradi česar bo odsoten več tednov. Prvi strelec Brooklyna je bil Kyrie Irving s 24 točkami.

Mrežice so na vzhodu vseeno ostale pol tekme pred oslabljenimi Milwaukee Bucks, ki so s 102:108 klonili na Floridi proti Miami Heat.

Gabe Vincent je za vročico dosegel 28 točk, Bam Adebayo 24 in 12 skokov, Jimmy Butler pa 17 in 11 skokov.

Milwaukee, pri katerem je med številnimi manjkal tudi prvi zvezdnik in dvakratni najkoristnejši igralec (MVP) lige Giannis Antetokounmpo, je v drugi četrtini vodil za 15 točk, vendar je gostiteljem uspelo pripraviti preobrat.

Philadelphia 76ers so v boju za četrto mesto na vzhodu s Clevelandom zdaj zaostali za njim po domačem porazu proti Oklahoma City Thunderju s 114:133. Shai Gilgeous-Alexander je dosegel 37 točk in pomagal gostiteljem presenetiti Sixers.

Cavaliers so gostovali pri Portland Trail Blazers in na krilih 26 točk Donovana Mitchella slavili zmago s 119:113. Jarrett Allen je k zmagi dodal 24, Darius Garland pa 20 točk.