Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

STA
0 02.02.2023 19:54:04

ACH Volley še z deseto zmago v srednjeevropski ligi

Martin Metelko
Odbojkarji ACH Volleyja so dobili tudi deseto od prav toliko tekem v letošnji sezoni rednega dela srednjeevropske lige. Na zadnji tekmi petega, domačega turnirja so v Tivoliju ugnali hrvaško zasedbo Mursa Osijek s 3:0 (23, 21, 21).

* Dvorana Tivoli, gledalcev 15, sodnika: Mezöffy (Madžarska), Novak (Slovenija).
* ACH Volley: Mejal 3 (1 as, 2 bloka), Satler 1, Mašulović 10 (1 as, 3 bloki), Bošnjak 9 (1 blok), Koncilja 19 (2 bloka), Šen 14 (1 as, 1 blok).
* Mursa Osijek: Bogdanović 5, Škugor, Kraljević, Đirlić 2, Santos 11 (2 asa, 3 bloki), Antunes 3 (1 as), Majer, Lizanec 4, Marquez 5 (1 as, 2 bloka), Vuković 6, Busak Vidaković, Verasto 4.

V srednjeevropski ligi so bili že pred zadnjim tekmami znani vsi štirje polfinalisti. Odbojkarji ACH Volleyja so si s popolnim izkupičkom zagotovili prvo mesto. Tudi na zadnji tekmi, tako kot na devetih od skupno desetih, niso oddali niza.

Ljubljančani so se v prvem nizu s precej spremenjeno in okrnjeno postavo mučili s hrvaškimi tekmeci. Ti so vodili z 21:20, nato pa so domači postavili stvari na svoje mesto in niz osvojili.

Tudi v drugem nizu so jim hrvaški tekmeci dolgo dihali za ovratnik, a do presenečenja niso prišli. Niz je domačim pripadel s 25:21. V tretjem so varovanci Radovana Gačiča prikazali še najboljši obraz in hitro prišli do prednosti, ki je do konca niso več izpustili iz rok.

Gačič je imel na zadnji tekmi rednega dela srednjeevropske lige v kadru le šest igralcev. Danijel Koncilja je dosegel 19 točk, Klemen Šen pa 14.

Značke: odbojka, sta