Košarka

Bayern doživel tretji tesen poraz

München, 12. 10. 2021 23.09 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Košarkarji Bayern Münchna so v tretjem krogu evrolige doživeli tretji poraz. Na gostovanju v Kazanu so morali priznati premoč Unicsu s 73:70. Žan Mark Šiško je v dobrih dvanajstih minutah na parketu dosegel šest točk.

Bavarci so znova prikazali dobro predstavo, podobno kot na prejšnjih dveh tekmah proti Maccabiju in Barceloni pa so imeli predolg strelski mrk. Tokrat so med 28. in 37. minuto dosegli vsega pet točk; posledično so iz vodstva 50:38 padli v zaostanek 55:67.

Bayern bo v prvih petih krogih kar štirikrat igral v gosteh. Že čez dva dni ga čaka gostovanje v Sankt Peterburgu, 21. avgusta pa še v Kaunasu pri slovenskem strategu Juretu Zdovcu.

Brez zmage je še vedno tudi evropski prvak Anadolu Efes. V uvodnih dveh krogih je izgubil proti Real Madridu in CSKA Moskvi, danes pa je pokleknil pred Asvelom v Lyonu (75:73). V naslednjem krogu ga čaka nova zahtevna preizkušnja v Milanu. Francozi na drugi strani imajo stoodstotni izkupiček.

Žan Mark Šiško
Žan Mark Šiško FOTO: Twitter

Brez poraza je po treh krogih tudi Armani Milano, ki je danes premagal Maccabi s 83:72, prve zmage pa so se veselili košarkarji Albe Berlina, ki so bili boljši od Fenerbahčeja s 84:70, ter Baskonie, ki so ugnali Panathinaikos z 81:79.

Ta teden sta v evroligi na sporedu dva kroga; tretji se bo zaključil v sredo s tekmami Crvena zvezda Beograd - Žalgiris Kaunas, Real Madrid - Monaco in FC Barcelona - Olympiacos Pirej.