Cedevita Olimpija evropsko sezono končala s porazom

Ljubljana, 29. 03. 2023 22.45 |

STA, Ž.K.
0

Košarkarji Cedevite Olimpije so sezono v evropskem pokalu končali klavrno. Na domači tekmi v Stožicah so Zmaji namreč izgubili proti francoski ekipi Bourg en Bresse z 88:75. Najboljši strelec Cedevite Olimpije je bil Karlo Matković z 28 točkami.

Brez Alena Omića, Roka Radovića, Marka Jeremića in Amarja Alibegovića so košarkarji Cedevite Olimpije na dvoboju 18. kola rednega dela 7DAYS EuroCupa v Stožicah izgubili proti francoskemu JL Bourgu (75:88). Za Zmaje se evropska sezona zaključuje, na 18 obračunih pa so zabeležili tri zmage. Spomnimo, v sezoni 2021/22 se jim je uspelo prebiti do četrtfinala, v sezoni 2020/21 pa so se uvrstili v drugi del tekmovanja in bili eno zmago oddaljeni od četrtfinala.

Cedevita Olimpija je odigrala dober prvi polčas, v nadaljevanju pa se mi znala zoperstaviti kvalitetnejši in bolj motivirani zasedbi iz Francije, ki je drugi del dobila s 53:31.

Najboljšo partijo v dresu Cedevite Olimpije je prikazal hrvaški reprezentant Karlo Matković, ki je v slabih 32 minutah na parketu dosegel 28 točk. Iz igre je metal 13:15, zbral pa je še devet skokov.

Ljubljančani so v desetčlanski skupini A zasedli zadnje mesto z izkupičkom 3-15. Tako se niso uvrstili med prvih osem ekip v skupini, ki bodo tekmovanje nadaljevale v izločilnih bojih.

Cedevita Olimpija je v rednem delu evropskega pokala premagala Bourg en Bresse v Franciji, po enkrat pa je bila boljša še od Umane Reyer iz Benetk in nemškega Ulma. S tem izkupičkom je druga najslabša ekipa tekmovanja; manj zmag ima le poljski Slask Wroclaw (1-17).