Košarkarji Crvene zvezde so se veselili druge zmage nad Budućnostjo. Foto: Liga ABA/Crvena zvezda/Đorđe Kostić

Serija na tri dobljene zmage se zdaj seli v Podgorico, kjer se lahko Beograjčani že v soboto veselijo novega naslova.

Tekma je postregla z več preobrati. Prvi polčas so za 14 točk dobili Srbi (55:41), a so nato Črnogorci popravili obrambo in tretjo četrtino dobili z izidom 29:8. Še šest minut in pol pred koncem so vodili za devet točk (65:74), vendar nato skoraj štiri minute niso dosegli koša in dopustili tekmecem, da spet preidejo v vodstvo (76:74). S trojko Nikole Ivanovića so nato Podgoričani znova povedli, toda končnica je pripadla gostiteljem, ki so 22 sekund pred koncem pobegnili za šest točk.

Pri Crveni zvezdi je bil s 27 točkami najučinkovitejši Ognjen Dobrić, pri gostih je Danilo Nikolić dosegel točko manj.