City še naprej diha za ovratnik Liverpoolu, United nepričakovano poražen

London, 24. 02. 2024 20.52 |

STA, M.J.
0

Nogometaši Manchester Cityja so v 26. krogu angleške lige gostovali pri Bournemouthu in zmagali z 1:0. City je povedel v 24. minuti, ko je zadel Phil Foden. To je bil tudi edini zadetek na tekmi, na kateri so imeli gosti veliko večjo posest, medtem ko je sta bili ekipi pri strelih precej bolj enakovredni.

Bournemouth vs Manchester City
Bournemouth vs Manchester City FOTO: Sofascore.com

Pred tem je Aston Villa premagala Nottingham Forest s 4:2 in se utrdila na četrtem mestu, Douglas Luiz je zadel dvakrat za domače, pri katerih sta po enkrat zadela še Ollie Watkins, s 14 goli tretji strelec lige, in Leon Bailey. Manchester United je po štirih zaporednih zmagah doživel poraz. Na Old Traffordu ga je ugnal Fulham z 2:1. Calvin Bassey je goste popeljal v vodstvo v 65. minuti, izenačil je Harry Maguire v 89., zmagoviti gol pa je dosegel Alex Iwobi v 97. minuti.

Brighton je igral 1:1 z Evertonom, točko je domačim, ki so od 81. minute igrali z igralcem manj, v 95. minuti prinesel zadetek Lewisa Dunka. Crystal Palace je s 3:0 odpravil Burnley, pri čemer je slednji od 35. minute igral brez izključenega Josha Brownhilla.

Manchester United vs Fulham
Manchester United vs Fulham FOTO: Sofascore.com

Tretjeuvrščeni Arsenal je gostil osmouvrščeni Newcastle. Londončani so že po prvem polčasu vodili z 2:0, potem ko je avtogol dosegel Sven Botman, zadetek pa Kai Havertz. Nemec je nato podal za tretji Arsenalov gol, ki ga je dosegel Bukayo Saka v 65. minuti, Jakub Kiwior pa je štiri minute pozneje zadel za 4:0. Joe Willock je v 84. minuti le ublažil poraz črno-belih.

Arsenal vs Newcastle United
Arsenal vs Newcastle United FOTO: Sofascore.com

V nedeljo bo Wolverhampton gostil Sheffield United, v ponedeljek pa bo West Ham igral proti Brentfordu. Tekma med Chelseajem, ki ga v nedeljo čaka finale ligaškega pokala z Liverpoolom, in Tottenhamom je bila preložena. Že v sredo je vodilni Liverpool s 4:1 premagal Luton Town.