2712 ogledov

Viñales zbil Bagnaio, v pesku tudi Márquez

Marco Bezzecchi Epa Marco Bezzecchi.
Na slovitem dirkališču je slavil Marco Bezzecchi.

Italijan Marco Bezzecchi (Ducati VR46) je zmagovalec dirke svetovnega prvenstva v motociklizmu v elitnem razredu motoGP v francoskem Le Mansu. Drugi je bil Španec Jorge Martín, tretji pa domačin Johann Zarco (oba Pramac Ducati).

Brez točk pa je ostal vodilni v seštevku sezone, svetovni prvak Francesco Bagnaia. Dirkač Ducatija je že v uvodnih krogih končal v pesku, potem ko ga je med poskusom prehitevanja zbil Španec Maverick Viñales (Aprilia).

Brez točk pa je nazadnje ostal tudi povratnik v karavano, nekdanji svetovni prvak Marc Márquez. Španski dirkač Honde je večino dirke vozil na mestih za stopničke, toda dva kroga pred koncem je naredil napako in zdrsnil v zavoju.

"Fantastično. Dirka je bila zelo dobra, zame je bilo precej lažje kot včeraj. Imel sem svoj ritem in mi ni bilo težko ostati na vrhu, ko sem prišel do prvega mesta. Velika hvala moji ekipi," je dogajanje povzel zmagovalec Bezzecchi.

V SP je po petih dirkah sezone 2023 v vodstvu ostal Bagnaia, toda po današnji ničli je prednost skoraj povsem skopnela. Ima 94 točk, le eno več kot današnji zmagovalec Bezzecchi. Tretji je Južnoafričan Brad Binder, danes je bil šesti, z 81 točkami, Martín je tik za njim z 80.

Naslednja dirka bo preizkušnja v Mugellu 11. junija.