Srečko Katanec znova nasmejan

Nogomet 21. Mar 202418:45 0 komentarjev
Srečko Katanec
Srečko Katanec. Foto: Profimedia

Potem ko je Uzbekistan nesrečno po enajstmerovkah izpadel v četrtfinalu azijskega pokala proti kasnejšemu zmagovalcu Katarju, je četa Srečka katanca danes uspešno nadaljevala kvalifikacije za svetovno prvenstvo.

#related-news_0

Katančeva četa je po zmagi proti Turkmenistanu in remiju proti favoriziranemu Iranu danes z 2:0 premagala Hongkong.

Potem ko v prvem polčasu ni bilo zadetkov, je odločitev padla v drugem. V 49. minuti je mrežo domače ekipe zatresel napadalec Cagliarija Eldor Šomurodov, ki je zaradi poškodbe moral izpustiti azijski pokal, zmago za Uzbekistan na stadionu Kong Kok pa je v v 66. minuti potrdil branilec Rubina Rustamjon Ašurmatov.

Uzbekistan je s sedmimi točkami zdaj vodilna ekipa v skupini E. Iran ima s tekmo manj štiri, Turkmenistan in Hongkong imata po eno.