RALLY ZA DRŽAVNO PRVENSTVO: Prunk po napetem boju s tekmeci končal na drugem mestu (FOTO, VIDEO)

Slovenija

Primorski rally dirkač je v Peugeotu 208 Rally4 znova vpisal odlično uvrstitev na dirki za državno prvenstvo. Na predzadnjem rallyju te sezone, ki je potekal v okolici Kobarida, je zasedel drugo mesto v svojem razredu.

Dobrih 14 dni po dirki v okolici Nove Gorice je bil čas za novo dirkaško preizkušnjo v Posočju. Rally Soča Valley je bil prvič organiziran že v lanskem letu, a je šele letos pristal na seznamu dirk, ki štejejo za državno prvenstvo. Posadka Nik Prunk in Enej Bobič, ki dirkata pod okriljem kluba G Race Primorska, sta bila v Peugeotu 208 Rally4 ves čas med najhitrejšimi in sta na koncu zasedla drugo mesto med dvokolesno gnanimi dirkalniki.

Objavil/a Avtomobilistični klub G_Race Primorska dne Torek, 18. oktober 2022

Rally Soča Valley je obsegal uvodno preizkušnjo v središču Bovca, kjer je Nik Prunk tekmecem dal vedeti, da je na to dirko zelo dobro pripravljen. Sobotnemu večernemu uvodu je dan kasneje sledilo še šest hitrostnih preizkušenj oziroma dve (Gora Rocka in Kolovrat), ki so jih tekmovalci prevozili trikrat. Celotna dolžina rallyja je tako znašala 72 kilometrov. Če je bil razplet med najhitrejšimi dirkalniki bolj ali manj pričakovan, se je precej bolj napet boj bil med vozniki v Diviziji 2. Prunk je dobil tri od skupno sedmih hitrostnih preizkušenj in na koncu za vodilnim tekmecem Škuljem zaostal le 17 sekund.

Za nami je še en uspešno odpeljan rally v okolici Kobarida. Nik Prunk in Enej Bobič sta zabeležila novo odlično...

Objavil/a Avtomobilistični klub G_Race Primorska dne Sreda, 19. oktober 2022

Vedno bolj konstantne predstave kaže tudi komaj 19-letni Prunk. Tako je zapisal novinar Gregor Pavšič in dodal, da ta velja za presenečenje letošnje avto športne sezone in voznika relija, ki je v primerjavi z lanskim letom najbolj napredoval. Dobil je novega sovoznika in nov dirkalnik, po njegovih besedah pa je predvsem do športa pristopil veliko resneje in v tem vidi glavni razlog velikega napredka. Tudi tokrat je bil zelo blizu prvi zmagi v Diviziji 2, ki si jo srčno želi še letos.

"Definitivno sem se spreobrnil. Postal sem bolj resen v odnosu do tega športa. Veliko sem treniral, dobil novo ekipo in sovoznika, nenazadnje sem drugačen tudi jaz. Po smoli v prvem delu sezone zdaj močno upam na svojo prvo zmago v Diviziji 2. Jaz bom zagotovo dal vse od sebe," je v cilju dirke povedal Prunk.