Zvezda še drugič boljša od Partizana, do naslova jo loči le še zmaga

Beograd, 15. 05. 2024 19.26 | Posodobljeno pred 13 dnevi

S.V., J.B.
10

Košarkarji Crvene zvezde so dobili tudi drugo tekmo finalne serije lige Aba. V nabito polnem Pionirju so svoje večne tekmece, košarkarje Partizana ugnali z 80:73. Posnetek tekme si lahko kadarkoli ogledate na VOYO.

Druga tekma finala lige Aba.
Druga tekma finala lige Aba. FOTO: Sofascore.com

PJ Dozier je s polrazdalje dobro odprl tekmo za Partizan, ki je dosegel prve štiri točke. Po treh minutah igre je prvi koš iz igre za Crveno zvezdo dosegel Nemanja Nedović po ukradeni žogi in hitrem protinapadu. Isti igralec je po polovici prve četrtine dosegel trojko, s katero so domači povedli za pet (11:6) in Željko Obradović se je odzval s prvo minuto odmora. Njegovi varovanci so odgovorili z delnim izidom 7:0, po prvem delu pa vodili za dve (17:19).

Zvezda se je v nadaljevanju hitro vrnila v vodstvo, razpoložen je bil Howard Thompkins III. Ko so domači po njegovi trojki znova povedli za pet, je Obradović odreagiral isto kot v prvi četrtini – z minuto odmora. Največ so rdeče-beli v prvem polčasu vodili za sedem pri 34:27, v zadnjih minutah pred potjo v garderobo pa je Partizanu uspelo ujeti stik. Mateusz Ponitka je s košem 19 sekund pred koncem postavil izid polčasa 38:38.

Crvena zvezda – Partizan
Crvena zvezda – Partizan FOTO: ABA liga

Tudi v tretji četrtini so malenkosti ločile obe ekipi. Zvezda je večji del vodila, a ji je Partizan vseskozi dihal za ovratnik. Luka Mitrović je z dvema prostima metoma poskrbel, da je na tribunah završalo pri izidu 51:44, a Obradovićeva četa je imela znova pripravljen odgovor. Jaleen Smith je s trojko v zadnjem napadu Partizana povsem znižal rezultat, na drugi strani pa je bil uspešen Frederick Gillespie II

Pred zadnjimi desetimi minutami je semafor kazal 61:57, kar je napovedovalo novo dramo v Pionirju, vendar do nje naposled ni prišlo. Košarkarji Partizana so imeli v napadu preprosto preskromen večer, da bi lahko držali stik z zvezdaši, ki so leteli na krilih glasnih navijačev. Slabih sedem minut pred koncem je Crvena zvezda vodila s 70:62 in v nadaljevanju ni več dovolila dvomov o zmagovalcu.

Tretja tekma bo v nedeljo ob 20.30. Prenos bo na VOYO.

Pri domačih se je z 21 točkami izkazal odlični Nedović, Joel Bolomboy in Branko Lazić sta jih dosegla po deset. Velja omeniti še odličnega veterana Miloša Teodosića, ki je devetim točkam dodal še sedem asistenc, s čimer je bil prvi podajalec tekme. Na drugi strani je bil najučinkovitejši Smith, ki je dosegel 12 točk. Obračun pa bo skušal čim prej pozabiti James Nunnally, ki je zgrešil vseh devet metov iz igre, kar šestkrat je vrgel za tri. V 34 minutah je zmogel vsega dve točki.