Jaka Blažič je bil najbolj razigran košarkar Cedevite Olimpije, pri kateri so bili številni posamezniki veliki dolžniki. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Zmaji, ki v polfinalu Jadrana igrajo po 11 letih, so korak s favoriziranimi Beograjčani, ki branijo naslov, držali v prvem polčasu, je pa imela rdeče-bela zasedba praktično ves čas pobudo. Zvezda je v drugem delu dokončno zagospodarila pod obročema in tehtnico prevesila v svojo korist. Skok je dobila z 38:28, predvsem je v boju za odbite žoge dominirala v tretji četrtini, ko si je priigrala občutnejšo prednost. Slovenski prvaki so imeli največ težav v obrambi z domačo igro po globini, s čvrsto obrambo je vrsta Dejana Radonjića zaustavila ljubljanski napad, ko pa je na začetku zadnje četrtine povedla za 16, je bil dvoboj odločen.

Luka Mitrović je v raketi povzročal največ preglavic in bil z 21 točkami najboljši strelec dvoboja. Z vsestransko predstavo se je izkazal Nikola Kalinić, ki je prispeval 17 točk, 16 pa jih je dodal Nikola Ivanović, na krilih katerega je Zvezda dokončno strla nasprotnika. Pri Olimpiji je bil z 20 točkami najbolj razpoložen Jaka Blažič. Jurica Golemac drugega zares razigranega posameznika ni imel. Edo Murić je sicer dodal 14, Zoran Dragić pa 12 točk.

Druga tekma bo v ponedeljek ob 18.30 v Stožicah. Zeleni ring ljubljanske dvorane je že razprodan. Prenos bo na TV SLO 2 in MMC-ju.

Kot so v zmajevem gnezdu napovedali pred tekmo, je Zvezda od prve sekunde začela izjemno agresivno v obrambi, z zanje značilnim pritiskom na žogi. Zmajem niso dopustili razviti zanje značilne hitre tranzicijske igre. Po slabem strelskem začetku gostov so Beograjčani povedli z 10:4, potem ko je Blažič zadel dve trojki zapored, pa so Ljubljančani v peti minuti prešli v vodstvo (10:12). Domača vrsta je odgovorila s serijo 7:0, po košu Aarona Whita, ki je zlahka zaključil ob Marku Radovanoviću, pa si priigrala devet točk naskoka (26:17). S 6:0 so zmaji zaključili četrtino in ujeli priključek.

V 12. minuti je Blažič, ki je v prvi polovici dvoboja dal 14 točk, z novo trojko izenačil na 28, nato pa je Zvezda prevzela pobudo. Ves čas je imela rahlo prednost, toda Olimpija je ohranjala stik. Gostitelji so dominirali pod obročema. Razmerje v doseženih točkah v raketi je bilo v prvem polčasu 30:18. Mitrović jih je pod obročem dosegel kar 13. Kljub čvrsti domači obrambi pa so težave z osebnimi napakami imeli Ljubljančani. Tako je bilo tik pred koncem prvega dela razmerje v narejenih 7:14. Tik pred odhodom v garderobo so branilci naslova povedli za sedem, polčas pa dobili s 53:48.

Drugi polčas je Olimpija odprla z dvema izgubljenima žogama. Nato je dvakrat iz neposredne bližine zgrešil Alen Omić, ki je potem napravil še osebno napako v napadu, gostitelji pa so po sedmih zaporednih točkah Kalinića naskok povišali na osem. Velike težave so imeli zmaji v skoku. Zvezda je namreč v tretji četrtini ujela kar osem odbitih žog v napadu, skok pa po pol ure dobivala z 31:19. Po napadalnem skoku Branka Lazića je Ivanović 13 minut pred koncem priigral prvo dvomestno prednost.

Razigral se je črnogorski organizator igre, ki je bil na začetku zadnje četrtine dvakrat natančen izza črte, pet minut in pol pred koncem pa je ukradel žogo Blažiču in položil za +16 (85:69). Golemac je posredoval z minuto odmora, po kateri je Murić dal pet točk v nizu, tako da je že po 26 sekundah sledil 'timeout' Radonjića. Manjši nalet je Zvezda hitro zaustavila, ko je zlahka prvo obrambno linijo prebil Nate Wolters.