Velenjsko Gorenje je slabo začelo prvenstvo, po dveh krogih je še brez točke. Foto: www.alesfevzer.com

Zasedba iz Šaleške doline je doživela že drugi poraz, potem ko je v prvem krogu klonila pred Trebnjim. Na Gorenjskem je od prve do zadnje minute potekal ogorčen boj za vsako žogo, Škofjeločani so bili večinoma v prednosti, a nikoli več kot za dva gola.

Izbranci domačega trenerja Jureta Šterbucla so še odločneje zaigrali v drugem delu, ko so v 45. minuti povedli za štiri gole (21:17). V končnici tekme so Velenjčani skušali uprizoriti preobrat, a so Škofjeločani odbili vse njihove napade. V prelomnih trenutkih so igrali zbrano in preudarno ter tekmo mirno pripeljali do končne zmage.

V gostujoči ekipi je Matic Verdinek dosegel kar 14 golov oziroma več kot polovico.

Jan Pucelj, levo krilo Rika Ribnice, je ob zmagi nad Koprom dosegel sedem zadetkov. Foto: www.alesfevzer.com

Tako kot Gorenje tudi Koper še brez točk
Riko Ribnica je v gosteh premagala Koper (25:30), ki tako v novi sezoni ostaja brez točk. Po izenačenem začetku (6:6) so gostitelji bolje odigrali preostanek prvega polčasa, v 15. minuti so z golom Andraža Makuca prek celotnega igrišča že vodili z 9:6, prednost povečali na pet golov, ob odmoru pa je bilo 16:13.

V drugem polčasu so gostje hitro izenačili (17:17) in zagospodarili na igrišču. V 44. minuti so po zadetku Blaža Nosana povedli z 18:21 in prednost ohranili do konca.

Ko so domači prek Žige Smolnika zapravili še sedemmetrovko in ko je na drugi strani Marin Buneta zadel za 25:21, dvomov o zmagovalcu ni bilo več.

Pri Kopru je bil s sedmimi goli najučinkovitejši Makuc, pri Ribničanih je kapetan Jan Pucelj prav tako dosegel sedem zadetkov.

Hrvaški vratar Sandro Meštrić, ki je to poletje okrepil Ribnico, je zbral 14 obramb.