Drugi športi

Prvi polčas tekme v Bukarešti smerokaz za dvoboj s prvakinjami

Ljubljana, 13. 09. 2022 14.29 |

Pred rokometašicami Krima Mercatorja je eden zahtevnejših domačih obračunov v EHF Ligi prvakinj. V drugem krogu elitnega evropskega tekmovanja bodo gostile ekipo Vipersa iz Kristiansanda, ekipo, ki je v zadnjih dveh sezonah zasedla sam evropski vrh. Tekma bo v Stožicah na sporedu v nedeljo, 18. septembra, ob 14.00. Uvodni obračun evropske sezone so Ljubljančanke začele na gostovanju v Romuniji, ko so po solidni igri priznale premoč ekipi iz Bukarešte (28:30).

Dragan Adžić je bil zadovoljen  navkljub porazu v Bukarešti.
Dragan Adžić je bil zadovoljen navkljub porazu v Bukarešti. FOTO: RK Krim Mercator

Krimovke so neuspešno začele evropsko pot. Po dobrem prvem polčasu so v drugem Romunke zagospodarile v svoji dvorani in hitro prišle do oprijemljive prednosti, ki je niso več izpustile iz rok. Varovankam črnogorskega strokovnjaka Dragana Adžića se je ustavilo predvsem ob koncu prvega in začetku drugega polčasa. Ljubljančanke so sicer pred sezono že odigrale dve pripravljalni tekmi proti Bukarešti in obe izgubile, tokrat pa so v stiku s tekmicami ostajale do prve tretjine drugega polčasa. "To je bila naša prva evropska tekma in pričakovali smo, da bo raven igre nihala. Nekatere rokometašice v EHF Ligi prvakinj nastopajo prvič, zanje so to prve zahtevne tekme. Zadovoljen sem, da smo izpolnili tisto, kar smo želeli, in prepričan, da bomo skozi sezono na tem rezultatu gradili," je po uvodni tekmi evropske sezone dejal Adžić in se takoj navezal na naslednji izziv, saj konec tedna v Ljubljano prihaja dvakratni zaporedni evropski prvak Vipers. "Gremo iz tekme v tekmo. Takoj po koncu dvoboja v Bukarešti smo že začeli razmišljati o Vipersu."

Darja Dmitrieva ima pri 26 letih že dve olimpijski medalji
Darja Dmitrieva ima pri 26 letih že dve olimpijski medalji FOTO: AP

Norvežanke, z nekdanjo Krimovko Oceane Sercien Ugolin v ekipi, po prvem krogu EHF Lige prvakinj zasedajo drugo mesto v skupini A. Domače navijače so v soboto razveselile z zmago nad francoskim Brestom (31:24) in prvima dvema točkama. Najbolj razpoložena rokometašica v ekipi aktualnih evropskih prvakinj je bila Marketa Jerabkova, ki je mrežo tekmic zatresla osemkrat. 26-letna Čehinja, preteklo sezono druga strelka norveške zasedbe, bo po odhodu Nore Mork eno najnevarnejših orožij norveškega trenerja Oleja Gustava Gjekstada. Norveški strokovnjak trenersko palico Vipersa vihti od leta 2018. V tem času se je s Krimovkami srečal osemkrat in se vselej veselil zmage, nazadnje jih je s skupnim izidom 65:49 iz EHF Lige prvakinj izločil v lanskem četrtfinalu. A tigrice so bile na domačem parketu vedno blizu. V sezonah 2018/19, 2020/21 in 2021/22 jim je do velike točke zmanjkal zgolj zadetek (24:25, 26:27 in 26:27). "Prvi polčas smo tako v napadu kot v obrambi odigrale odlično, v drugem delu pa se je poznala utrujenost. Naredile smo nekaj nepotrebnih napak, kar moramo v prihodnje popraviti. Vsekakor je to dober uvod v sezono. Pokazale smo, da smo lahko konkurenčne, na naslednjih tekmah pa bodo boljši tudi rezultati," je prepričana druga strelka Krimovk v Bukarešti, Rusinja Darja Dmitrieva.