Košarka

Košarkarice poražene v Italiji

Treviso, 17. 06. 2022 20.35 |

Slovenske košarkarice so odigrale novo prijateljsko tekmo v pripravah na domače evropsko prvenstvo prihodnje leto. Slovenke so se iz Kranjske Gore preselile v Čedad, kjer so se pomerile z domačo italijansko reprezentanco, konec tedna pa jih čaka še dvoboj s Špankami. Italijanke so dobile tudi četrti medsebojni obračun (83:70).

Georgios Dikaioulakos
Georgios Dikaioulakos FOTO: KZS

Za reprezentantkami sta dva tedna napornih treningov, trdo delo pa že prinaša sadove, kar je bilo vidno tudi na tekmah v Mariboru minuli konec tedna. Slovenke so po všečnih predstavah premagale Grčijo (69:63) in Hrvaško (89:82), selektor Georgios Dikaioulakos pa je skupaj s svojim strokovnim štabom na parketu videl kar nekaj dobrih stvari in seveda tudi rezerv, ki so jim košarkarice največ pozornosti namenjale zadnje dni v Kranjski Gori.

Novo priložnost za dokazovanje so Slovenke imele v Čedadu proti močni italijanski reprezentanci: izbrani vrsti, ki je Slovenke sploh še niso premagale. Tudi v četrtem poskusu so bile naše zahodne sosede boljše in so zmagale s  83:70. Gostiteljice dvoboja so bile v rezultatski prednosti že ob polčasu (48:40). Sobotni obračun s Špankami bo za Slovenke prav tako zelo zahteven. Tudi košarkaric s Pirenejskega polotoka naša reprezentanca doslej še ni premagala.

Po pričakovanjih je bil dvoboj z Italijankami veliko zahtevnejši od dvoboja z Grkinjami in Hrvaticami, ki so jih Slovenke ugnale minuli konec tedna. Že uvodne minute so pripadle gostiteljicam, ki so takoj povedle in prednosti v prvem polčasu niso izpustile iz rok. Ob izteku prve četrtine so vodile s 30:24, nato pa z delnim izidom 5:0 prednost povišale na enajst točk (35:24). Slovenke so nato le zaigrale veliko bolj agresivno v obrambi, se približale le na dve točki zaostanka (37:39), a preobrat jim ni uspel. Na glavni odbor so italijanske košarkarice odšle z vodstvom 48:40.

Teja Oblak
Teja Oblak FOTO: Damjan Žibert

V drugem polčasu so se Slovenke pognale v lov za Italijankami, a so bile slednje ves čas korak pred njimi in niso dovolile preobrata. Vodile so od prve do zadnje minute in zasluženo zmagale. "Vsekakor je bila tekma z Italijo veliko težja kot prvi dve v Mariboru. Mi se sicer s tekmicami nismo preveč obremenjevale. Zanimale so nas predvsem naša igra in selektorjeve zamisli. V teh dveh tekmah v Italiji želimo preizkusiti neke nove stvari, ki smo jih trenirale v zadnjih dneh in jih spreminjamo tekom tekme. Služijo nam kot odlično uigravanje in mislim, da smo tudi od današnje veliko odnesle," je za uradno spletno stran KZS dejala Tina Jakovina.

Za Slovenke je Teja Oblak dosegla 24 točk, Eva Lisec je na rojstni dan dosegla 15 točk in imela 10 skokov, Tina Jakovina pa je dodala 12 točk.