Košarka

Barcelona v derbiju Evrolige premagala CSKA

, 18. 11. 2021 08.11 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Osrednji obračun 10. kroga košarkarske evrolige med Barcelono in CSKA Moskvo so v Kataloniji dobili domači z 81:73. Barcelona je tako znova skočila na vrh razpredelnice, saj je Armani Milano na gostovanju v Kazanu doživel visok poraz z 71:97.

Poleg Barcelone in Armani Milana ima osem zmag še Real Madrid, ki je v torek v gosteh premagal Asvel. Sedem zmag imata Maccabi Tel Aviv in Zenit Sankt Peterburg, šest pa Olympiacos Pirej in Asvel Villeurbanne. Evroliga se bo z enajstim krogom nadaljevala že ta teden v četrtek in petek.

Naziv najkoristnejšega igralca kroga si bosta razdelila član evropskega prvaka Efesa Anadoluja Rodrigue Beaubois, ki je ob 29 točkah in metu za tri točke 7:10 zbral statistični indeks 33 ter branilec Zenit Sankt Peterburga Jordan Loyd, ki je indeks 33 dosegel s 25 točkami, šestimi skoki in petimi ukradenimi žogami.

V 10. krogu sta v torek prvi zmagi dočakala Jure Zdovc in Zoran Dragić v Žalgirisu. Litovci so ugnali Panathinaikos s 76:69, Dragić pa je v enajstih minut na parketu dosegel pet točk.

Izidi, torkovih tekem 10. kroga Evrolige:

Žalgiris Kaunas - Panathinaikos Atene 76:69

(Zoran Dragić 10:50 minute; 5 točk, 1 skok, 1 podaja, 1 ukradena žoga  za Žalgiris)

Asvel Villeurbanne - Real Madrid 74:87

Baskonia Vitoria - Crvena zvezda 93:74

Bayern München - Fenerbahče Istanbul  71:63