Bayern odpravil Augsburg, skromna točka Borussie D. v Gelsenkirchnu

München, 11. 03. 2023 21.04 |

STA, A.V.
2

Nogometaši Bayerna iz Münchna so pred dnevi v osmini finala lige prvakov izločili razvpiti francoski PSG, v današnji tekmi 24. kroga nemškega prvenstva pa so brez težav premagali lokalne tekmece iz Augsburga s 5:3. Leipzig je ukanil Borussio iz Mönchengladbacha s 3:0, nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je v igro vstopil v 87. minuti. Borussia Dortmund pa se je na gostovanju pri Schalkeju razšla brez zmagovalca, bilo je 2:2.

Slovita bavarska zasedba ima po spodrsljaju Borussie, ki je na današnji zadnji tekmi v Gelsenkirchnu le remizirala proti Schalkeju, zdaj dve točki naskoka pred zasedbo iz Dortmunda. Tretjeuvrščeni Leipzig zaostaja sedem, četrtouvrščeni Union Berlin, ki bo v nedeljo gostoval v Wolfsburgu, pa osem točk.

Statistika tekme: Byern München vs. Augsburg
Statistika tekme: Byern München vs. Augsburg FOTO: Sofascore.com

Izbranci 35-letnega trenerja Juliana Nagelsmanna so vse dvome o zmagi v bavarskem obračunu razrešili v prvi polovici tekme. Bayern je kljub hitremu zaostanku - v tretji minuti je Augsburg v vodstvo popeljal Mergim Berisha - že v prvem polčasu dosegel kar štiri gole. Dvakrat je zadel Francoz Benjamin Pavard (19., 35.), po enkrat pa Portugalec Joao Cancelo (15.) in Leroy Sane (45.). V drugem polčasu so padli še trije goli. Za gostitelje je zadel Kanadčan Alphonso Davies (74.), za goste pa se je med strelce ponovno vpisal Berisha (60.) po 11-metrovki, v samih izdihljajih tekme pa še Francoz Irvin Cardona.

Nogometaši iz Leipziga so na svoji Red Bull Areni šele v drugem polčasu strli odpor tekmecev iz Mönchengladbacha. Za 13. zmago v tej sezoni so zadeli Timo Werner (57.), Šved Emil Forsberg (71.) in Hrvat Joško Gvardiol (80.). Domači trener Marco Rose je v končnici v igro poslal Kevina Kampla, ki je zamenjal Avstrijca Konrada Laimerja, njegovi varovanci pa so po nepopolnem krogu napredovali na tretje mesto na razpredelnici. V Frankfurtu sta se Eintracht in Stuttgart razšla z 1:1, identičen razplet je bil na tekmi v Berlinu med Hertho in Mainzem.

Borussia iz Dortmunda je v tem tednu prejela dve boleči zaušnici. Najprej je izpadla v osmini finala lige prvakov proti londonskemu Chelseaju, danes pa je v nekoč mogočnem porurskem dvoboju v Gelsenkirchnu osvojila le točko. Za rumeno-črne iz Dortmunda sta zadela Nico Schlotterbeck (38.) in Portugalec Raphael Guerreiro (60.), za modre iz Gelsenkirchna, ki so zadnje mesto na lestvici prepustili Hoffenheimu, pa Marius Bulter (50.) in Turek Kenan Karaman (79.).