Leipzig vodil že s 3:0, a se na koncu tresel za zmago

Leipzig, 15. 10. 2022 20.52 |

Nogometaši Leipziga so v 10. krogu nemškega prvenstva premagali Hertho iz Berlina s 3:2 in začasno zasedli mesto v prvi polovici zelo natrpane ligaške lestvice. Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je igral od 61. minute in preprečil izenačenje gostov v 81. minuti.

Leipzig je odlično začel dvoboj in že po 45 minutah vodil s 3:0. Zadeli so Emil Forsberg (25.), Abdou Diallo (30.) in Willi Orban (45.). V drugem delu je prevladovala zasedba iz glavnega mesta, do preobrata in točke pa ji vseeno ni uspelo priti.

Willi Orban
Willi Orban FOTO: AP

Poraz sta ublažila Dodi Lukebakio (62.) in Stevan Jovetić (64.), izenačenje na 3:3 pa je preprečil tudi Kevin Kampl s posredovanjem na golovi črti v 81. minuti. Kasneje je nekdanji slovenski reprezentant sicer lepo asistiral Christopherju Nkunkuju v 84. minuti, a so sodniki gol zaradi prepovedanega položaja razveljavili.

Leipzig je do konca dvoboja ustavil silovite napade Berlinčanov, ki so v 94. minuti med drugim zadeli vratnico, ter vsaj začasno napredoval na deveto mesto. Osvojil je 15 točk, medtem ko na vrhu ostaja Union Berlin z 2:0. V zelo izenačeni nemški ligi bosta vodilna kluba igrala v nedeljo.

Statistika tekme Leipzig – Hertha

Union bo gostil dortmundsko Borussio, ki je sedma in ima točko več od Leipziga, drugouvrščeni Freiburg pa z 18 osvojenimi točkami odhaja na gostovanje k Bayernu iz Münchna. Bavarci so trenutno peti s 16 točkami. V nedeljo bo še tekma Köln – Augsburg.

Danes je na četrto mesto skočil Eintracht iz Frankfurta. Zadnji zmagovalci evropske lige so s 5:1 ugnali Bayer iz Leverkusna, ki ga od 5. oktobra s klopi vodi Xabi Alonso. Varovanci nekdanjega španskega reprezentanta so padli na 16. mesto prvenstvene lestvice.

Na preostalih današnjih tekmah je Stuttgart s 4:1 ugnal Bochum, Mainz je bil z 2:0 boljši od Werderja iz Bremna, Wolfsburg in Borussia Mönchengladbach pa sta se razšla brez zmagovalca (2:2). V petek je bil Hoffenheim s 3:0 v gosteh boljši od predzadnjega Schalkeja.