Avstrijka Eva Pinkelnig (127,9 točke) vodi po prvi seriji tekme svetovnega pokala smučarskih skakalk na Ljubnem. Druga je Norvežanka Anna Odine Stroem (127), tretja pa Italijanka Lara Malsiner (123,3). Pred dobrimi 7000 gledalci je najboljša Slovenka na 6. mestu Nika Križnar (121,6), medtem ko je Urša Bogataj pri doskoku grdo padla.

Zaradi padca Bogataj bo v finalu nastopilo le 29 skakalk. Od Slovenk je deveta Ema Klinec (119,1 točke), v finale se je z 28. mestom uvrstila tudi Katra Komar (101,7).

Po padcu so skakalko z doskočišča odnesli na nosilih

Predčasno je nastop končala dvakratna olimpijska zmagovalka in prva Slovenka to zimo na stopničkah svetovnega pokala Urša Bogataj (89,5 m). Slednja je padla in se potem prijela za levo koleno, iz doskočišča pa so jo odnesli na nosilih ter nato odpeljali v bolnišnico v Ljubljano.

Po prvi seriji so nastope končale Nika Prevc (99,6) na 31. mestu, Nika Vetrih (97,9) na 35., 36. je bila Ajda Košnjek (97,8), 37. Nejka Repinc Zupančič (97,3), 38. Maja Vtič (97,1), 41. Nika Krašovic (95), 45. Taja Bodlaj (92,4) in 48. Tinkara Komar (90,5).

V skupnem seštevku po treh tekmah silvestrske turneje premočno vodi Pinkelnig, ki je zmagala na obeh tekmah v Beljaku, na prvi na Ljubnem ob Savinji pa je bila druga.