PLT: Maribor zanesljivo odpravil nove prvake (VIDEO)

Nogomet 4. Maj 202414:28 > 22:16 0 komentarjev
Maribor - Celje

V 34. krogu Prve lige Telemach je Maribor dobil štajerski derbi. Vijoličasti so v Ljudskem vrtu s 3:1 odpravili Celjane. Na prvi tekmi dneva sta se Aluminij in Bravo razšla brez zmagovalca (1:1), na Bonifiki je Koper s 3:1 premagal Domžale

Mariborčani so odlični odprli srečanje. V 12. minuti je domačine v vodstvo popeljal Sven Šoštarič Karič. Terensko premoč vijoličastih je v 28. minuti še nadgradil Hilal Soudani.

V nadaljevanju so se vendarle nekoliko prebudili tudi novi slovenski prvaki, toda Maks Barišić je v 85. minuti dosegel še tretji zadetek za Maribor.

Grofje so v 88. minuti prišli do častnega zadetka, ko je zadel Sunday Adetunji.

Koper vknjižil tri točke

Koprčani so v prvem polčasu dvakrat zatresli mrežo Domžalčanov, najprej je v 27. minuti zadel Wisdom Sule, v 40. minuti pa je vodstvo podvojil Deni Jurić.

V 78. minuti je Filip Stuparević vendarle vlil nekaj upanje gostom, toda vse dvome je v 95. minut razblinil Sule.

Delitev točk v Kidričevem

Bravo je bolje začel srečanje v Kidričevem, kar se je obrestovalo v 17. minuti, ko je Ljubljančane v vodstvo popeljal Matej Poplatnik.

V nadaljevanju so si nekaj priložnosti pripravili tudi nogometaši Aluminija, toda zadetkov v prvem delu nismo več videli.

V drugem polčasu je Tomislav Jagić v 59. minuti poskrbel za izenačenje in posledično delitve točk.

Tekma, po kateri bo jasno marsikaj

Nedelja se začenja z zelo pomembnim dvobojem med Radomljami in Rogaško. Z zmago mlinarjev bi se boj za obstanek še dodatno začinil, vanj pa bi bila znova ujeta tudi Rogaška, vsak drug scenarij bi bil voda na mlin Slatinčanov, ki bi se lahko v zaključku sezone popolnoma posvetili ‘pisarniški tekmi’ v lovu na tekmovalno licenco za prihodnjo sezono. Mlinarji so v nizu osmih tekem brez zmage, hkrati pa v tej sezoni črno-belih še niso premagali …

Rogaška

Ker lahko 2. mesto pomeni ogromno

Olimpija za zaključek 34. kroga v Stožicah gosti Muro, ki kar naenkrat sanja boj za 4. mesto in vozovnico v Evropo. A tudi za zmaje se v primeru, da Rogaška ne dobi licence za Evropo, spremeni marsikaj. Predvsem to, da bi 2. mesto prinašalo celo kvalifikacije za ligo Evropa, kar pomeni zagotovljene štiri mednarodne tekme prihajajoče poletje. V vsakem primeru pa želijo zmaji na bržkone odločilno tekmo za naslov podprvaka v Ljudski vrt, kjer bo prihodnji teden na sporedu zadnji večni derbi sezone, oditi z zmago.