Cedevita Olimpija pričakovano povedla v finalni seriji proti Heliosu

Domžale, 26. 05. 2022 00.04 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min
STA, A.V.
0

Košarkarji Cedevite Olimpije so v prvi tekmi finala lige Nova KBM premagali Helios Suns z 81:66. Najučinkovitejši posameznik pri Ljubljančanih je bil ameriški organizator igre Yogi Ferrell z 19 točkami.

Cedevita Olimpije se poteguje za devetnajsti naslov državnega prvaka, drugega zapored, Helios Suns pa za tretjega v zgodovini kluba.

Ljubljančani so že na prvi tekmi pokazali, da so nesporni favoriti za naslov in da bi radi finalno serijo končali na najhitrejši možni način. V dosedanjih devetindvajsetih finalih DP se je niz s 3:0 končal le enajstkrat, nazadnje prav lani, ko je bila Cedevita Olimpija boljša od Krke.

Glede na razliko v kakovosti, današnjo prikazano predstavo in dejstvo, da imajo Domžalčani težave s poškodbami v igralskem kadru, ima Cedevita Olimpija odprto pot do trojne krone v tej sezoni. Septembra je bila najboljša v slovenskem superpokalu, februarja pa je v finalu prav proti Helios Suns osvojila pokal Spar.

Yogi Ferrell (na sliki v zeleno-oranžnem dresu) je bil z 19 točkami najučinkovitejši v vrstah Cedevite Olimpije. FOTO: Luka Kotnik

Cedevita Olimpija je vprašanje zmagovalca rešila v uvodnih minutah zadnje četrtine. Z delnim izidom 14:3 je prišla do prednosti 69:54, ki jo je do konca srečanja zlahka zadržala.

Pri domačih sta izstopala Carlbe Lee Ervin z 21 točkami in Leon Šantelj s petnajstimi, pri gostih pa sta največ košev dosegla Yogi Ferrell (19) in Jacob Pullen (16), najvišji statistični indeks pa je imel Alen Omić z devetimi točkami in 16 skoki (26).