Čudežna deklica dvakrat prva

4.4.2022 | 08:20

Nagradni sklad je bil 15.000 ameriških dolarjev, žal pa je turnir potekal v mehurčku, brez gledalcev – Naši predstavniki razočarali, organizatorji znova dobili odlično oceno!

Mednarodni namiznoteniški turnir v organizaciji NTK Krka Novo mesto se je začel v športni dvorani na Otočcu 29. marca in se 2. aprila 2022 zaključil s podelitvijo nagrad in medalj najboljši udeleženkam. Turnir je osvojila trenutno 185. igralka svetovne članske lestvice ITTF Hana Goda, ki je bila v kategoriji U15 prvo postavljena nosilka, vlogo favoritinje pa je na koncu tudi upravičila. V finalu je bila s 3:1 boljša od Romunke Biance Mei Rosu.

Nadarjena Egipčanka je nastopila tudi v konkurenci U19 in v finalu je štirinajstletna egipčanska čudežna deklica, kot so jo poimenovali strokovnjaki in novinarji, po hudem boju s 3:2 premagala Francozinjo Charlotto Lutz. Med dvojicami sta v kategoriji U15 slavili Nemki Koharu Itagaki in Josephine Neu, v kategoriji U19 pa Čehinja Linda Zaderova in Hrvatica Hana Arapović.

Žal v močni mednarodni konkurenci nobena od slovenskih predstavnic ni prišla do zmage v svojih predtekmovalnih skupinah, kar je tako za igralke kot za strokovnjake prvi alarm, da bo potrebno turnir dobro analizirati in se odločiti, kako z delom naprej.

Če smo lahko rahlo razočarani nad neuspehi naših v obeh konkurencah, pa smo lahko znova upravičeno ponosni nad odlično ravnijo izvedbe organizacijske ekipe pod vodstvom Tomaža Kralja, ki mu je bil tudi na tem turnirju v veliko pomoč drugi krkaš Borut Miklič, da druge niti ne naštevamo.

Jernej Jedlovčnik, predsednik NTK Krka Novo mesto: »Ko smo pred leti na izvršilnem odboru tehtali, ali se lotiti tako zahtevnih turnirjev ali ne, smo se odločili prav. Tudi zato, ker smo direktorsko mesto zaupali nekdanjemu našemu predsedniku Tomažu Kralju, ki je s svojo uigrano ekipo – prekalila se je že na prejšnjih ravno tako zahtevnih mednarodnih turnirjih -, pod streho s pomočjo sponzorjev (hvala jim!) spravil še en organizacijsko zahteven projekt. Pa še nekaj – z lepoto Otočca se je tako znova seznanilo 128 igralk in igralcev in še kopica njihovih spremljevalcev iz 29 držav, skoraj še enkrat toliko so jih morali odkloniti. Čestitke, fantje!«

Nagradni sklad je bil 15.000 ameriških dolarjev, žal pa je tudi ta turnir potekal v mehurčku, brez gledalcev. Ob koncu – glavni pokrovitelj STO je za spremljevalce turnirja prek klubske FB strani razpisal lepo nagradno igro (poteče 5. aprila 2022), ki se je je zaenkrat udeležilo lepo število ljubiteljev namiznega tenisa.