Slovenski Watergate: tožilstvo zahteva preiskavo ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

ku
ku
0 11.05.2022 06:29:42

Polomija: Dallas tega ne sme ponoviti, kar se je zgodilo na peti tekmi, Dončića močno boli! (video)

Luka Dončić je z Dallasom na peti tekmi popolnoma pogorel.

Košarkarji Dallas Mavericks so na peti tekmi konferenčnega polfinala lige NBA v Arizoni doživeli visok poraz za kar 30 točk. Domači Phoenix Suns so namreč po izjemnem drugem polčasu na krilih 28 točk Devina Bookerja in 20 Deandreja Aytona zmagali s 110:80. Luka Dončić je za teksaško ekipo dosegel 28 točk, 11 skokov, dve podaji in tri ukradene žoge.

Najboljša ekipa rednega dela z najboljšim trenerjem lige Montyjem Williamsom je drugi polčas odprla z delnim izidom 11:4 in se ni več ozirala nazaj, Dallas pa je samo v tretji četrtini izgubil 12 žog.

V boju na štiri zmage je Phoenix povedel s 3:2, tako da si že na šesti tekmi lahko zagotovi uvrstitev v finale zahodne konference.

Šesta, morda že odločila tekma je v petek spet na sporedu v Teksasu.

Prednost s 3:2 so si na vzhodu priigrali tudi košarkarji Miami Heat, ki so peto tekmo konferenčnega polfinala proti Philadelphia 76ers dobili s 120:85, potem ko so prejšnji dve tekmi izgubili. Prvi strelec vročice je bil Jimmy Butler s 23 točkami.

Značke: dončić, dallas