Triintridesetletni Celjan Luka Vlaović, ki je obtožen, da je oktobra lani na grozovit ali zahrbten način poskušal s krofi, ki jih je posipal z zdrobljenimi pomirjevali, umoriti svojo nekdanjo partnerico ter njuno šestletno hčer, pozneje pa je očimu nekdanje partnerice tudi grozil, je včeraj znova sedel na zatožno klop celjskega sodišča. Tokrat je veliki senat, ki mu predseduje sodnica Barbara Žumer Kunc, zaslišal še dve priči. Ena od teh je bila kriminalistka policijske uprave Celje Tina Zalokar, ki je skupaj s sodelavko, kriminalistko Lidijo Fidler, na dan dogodka v celjski bolnišnici opravila razgovor z oškodovanko.

Kot je pričala Zalokarjeva, je bila oškodovanka v celjskem urgentnem centru. Čeprav je bila med pogovorom vidno zaspana in utrujena, je vendarle izvedela nekaj bistvenih stvari, da si je lahko ustvarila vtis, kaj se je usodnega dne dogajalo. Kot je še poudarila kriminalistka, je oškodovanko najbolj skrbelo za njeno hčerko, ki so jo namestili na pediatrični oddelek na opazovanje. Kriminalistki sta sicer poskušali opraviti razgovor tudi z njo, a to takrat ni bilo mogoče. Kot je še dejala kriminalistka, si je izpoved oškodovanke zapisovala sproti, zatem pa ji dala njeno izjavo prebrati in podpisati. Pozneje stika z oškodovanko ni več imela, je bila pa seznanjena, da sta jo, ko je že bila doma, obiskala še dva kolega policista. Kaj je povedala njima, ne ve.

Vzgojiteljica za zaprtimi vrati

Zatem je predsednica senata na prostor za priče povabila vzgojiteljico šestletne hčerke obdolženca in oškodovanke. A ker gre za mladoletno oškodovanko in so ob njenem zaslišanju govorili o občutljivih družinskih razmerjih ter osebnih podatkih, je sodni senat odločil, kot je v takih primerih običajno, da se novinarje napoti iz sodne dvorane.

Sicer pa je Vlaović ves čas sojenja v celjskem priporu, kjer je zaradi ponovitvene nevarnosti že vse od 7. oktobra lani, ko mu je bila odvzeta prostost. Sam pa ves čas trdi, da je šlo pri tem za hudo pomoto, saj nekdanje partnerice in hčerke nikakor ni imel namena zastrupiti, kaj šele umoriti, kot mu očita obtožnica. Sicer pa sta na prejšnjem sojenju tako psiholog Matjaž Copak kot tudi izvedenec psihiatrične stroke Mladen Vrabič ocenila Vlaovića za intelektualno razvito osebo. Po mnenju Copaka je čustveno labilen, z nakopičeno jezo in sumničavostjo, pa tudi depresiven z agresivnim potencialom. Po mnenju Vrabiča pa Vlaović nima duševnih motenj, prav tako oktobra lani naj ne bi ravnal impulzivno.

Če Vlaoviću senata ne bo uspelo prepričati, da je šlo za pomoto, mu grozi najmanj 15 let zaporne kazni, za grožnje pa do šest mesecev zapora ali denarna kazen.