Mislav Oršić (tretji z leve) je dosegel evrogol v Londonu. Foto: EPA

Začasni trener Zagrebčanov Željko Kopić ni uspel obrniti krivulje navzgopr na derbiju hrvaškega prvenstva proti splitskemu Hajduku (0:2), v Londonu pa je Dinamo prikazal odlično predsatvo. David Moyes je v začetno postavo uvrstil pet igralcev, ki še niso dopolnili 20 let. V napadu je igral 17-letni Sonny Perkins.

V 4. minuti je Daniel Štefulj iz avta podal do Oršića. Junak lanske zmage nad Tottenhamom na stadionu Maksimir si je žogo naravnal na desnico in jo z diagonalnim strelom z kota kazenskega prostora velemojstrsko zavrtinčil pod prečko. Vratar Alphonse Areola je bil prekratek.

Mlada zasedba West Hama ni bila posebej nevarna (streli 7:13, v okvir vrat 2:4, posest žoge 49:51 %). Štefulj je imel v 78. minuti še veliko priložnost za 0:2, a ni dobro zadel žoge z desetih metrov.

Petrovič se z Rapidom seli v Konferenčno ligo
Zagrebčani so bili zelo sproščeni, saj so prejeli dobre novice iz Belgije. Na tretje mesto je skočil Rapid, ki je na gostovanju ugnal Genk (0:1). Odločilni zadetek je dosegel Robert Ljubičić po pol ure igre. Dejan Petrovič je za Dunajčane igral je vseh 90 minut.

Katai z bele točke popeljal Crveno zvezdo v osmino finala
V skupini F sta na prvih mestih ostala Crvena zveza in Braga, ki sta na Portugalskem remizirali. Za Brago je v 52. minuti z bele točke zadel Galeno, za Beograjčane pa je prav tako z enajstih metrov izenačil Aleksandar Katai. Prvo mesto vodi neposredno v osmino finala in rdeče-beli so se zares razveselili imenitnega uspeha.

Galatasaray ohranil mrežo nedotaknjeno v Rimu
V skupini E sta bila prav tako že prej trdno na prvih dveh mestih Galatasaray in Lazio. Na Olimpicu ni bilo golov, kar pomeni, da si bodo morali Rimljani še priigrati osmino finala proti eni izmed tretjeuvrščenih ekip iz Lige prvakov.

Prestižna zmaga Ferencvarosa
Miha Blažič je odigral vso tekmo za Ferencvaros, ki je bil že pred tekmo obsojen na zadnje mesto. Madžari so se veselili prvih treh točk, premagali so rezervno postavo Bayerja iz Leverkusna z 1:0. Nemci so kljub spodrsljaju ostali na prvem mestu, saj je na drugi tekmi skupine G Celtic s 3:2 ugnal drugouvrščeni Betis.

Mikel Oyarzabal je bil junak v dežju na stadionu Anoeta. Foto: Reuters

Oyarzabal potopil PSV
V skupini B se je na drugo mesto povzpel Real Sociedad, ki je s 3:0 - dva gola je prispeval Mikel Oyarzabal - odpravil PSV. Razočarani Nizozemci bodo spomladi nadaljevali v Konferenčni ligi.

V skupini D je Miha Zajc ob remiju Fenerbahčeja in Eintrachta (1:1) igral do 77. minute. Nemci so osvojili prvo mesto, drugo pa je zasedel Olympiakos, ki je tokrat sicer izgubil z 0:1 v Antwerpnu.

Prvo mesto in s tem neposredno vstopnico za osmino finala so osvojili Lyon, Monaco, Spartak Moskva, Eintracht Frankfurt, Galatasaray, Crvena zvezda, Bayer Leverkusen in West Ham.

V "play-offu" za osmino finala se bodo drugouvrščenim (Rangers, Real Sociedad, Napoli, Olympiacos, Lazio, Braga, Real Betis in Dinamo Zagreb) pridružili tretjeuvreščeni iz Lige prvakov. To so RB Leipzig, Porto, Borussia Dortmund, Šerif Tiraspol, Barcelona, Atalanta, Sevilla in Zenit.